Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 18:07
 
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir program düzenledi. Programda konuşan AK Parti İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı “Bu meslekte onurlu bir şekilde çalışan, devletinin yanında olan, menfaatleri ile mesleğini karıştırmayan tüm basın mensuplarını tebrik ve takdir ediyorum” dedi.
Siyaset Haberi
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından bir program düzenlendi. Programa milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Ötken, İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ve basın mensupları katıldı.

 

“Tüm basın çalışanlarının gününü kutluyorum”

 

Toplantıda konuşan İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın bir milletin müşterek sesidir’ sözünü benimseyen bir siyasi partinin mensubu olarak toplumun hak ve özgürlükleri için emek vererek mesleğini icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor, görevi başında şehit olan gazetecilerimizi rahmet, gazi olanları da minnetle anıyorum. Bu meslekte onurlu bir şekilde çalışan, devletinin yanında olan, menfaatleri ile mesleğini karıştırmayan tüm basın mensuplarını tebrik ve takdir ediyorum.  Biz AK Parti olarak Afyonkarahisar basının üzerine düşen görevini layığı ile yaptığına şahidiz.15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi göstermiş olduğunuz performansıhiçbir zaman unutmayacağız. Afyonkarahisar basını o gece demokrasiden yana tavır alarak, hain darbe girişiminin bastırılmasında güvenlik güçlerinin, dolayısıyla devletinin yanında yer almıştır” dedi.

 

İhracat rakamları hakkında bilgi verdi

 

İhracat rakamlarından da söz eden Arıcı konuşmasında, “Anamuhalefetin lideri Avrupa ülkelerini ziyaretlerinde ‘Türkiye’ye gelmeyin, Türkiye’ye yatırım yapmayın’ diye çağrıda bulunmasına ve ülkesini karalamasına, buradaki vekilinin de kriz var demesine rağmen; İlimizin 2018 yılı toplam ihracatı 2017 yılına göre 9.15 artarak 341.7 Milyon ’a ulaşmıştır. 2018 yılı Aralık Ayında İlimizden 77 Ülke 1 Serbest Bölgesineihracat yapılmıştır” ifadelerine yer verdi.

 

“Sosyal medyada seçim kazanacaklarını sanıyorlar”

 

“Değerli basın mensupları bu ülkede bir kesim sahaya inip çalışmak yerine sadece dedikodu ve fitne üretiyorlar” diyen Arıcı şöyle konuştu: “Seçimi dün olduğu gibi bugün de ve muhtemelen yarın da sosyal medyada kazanacaklarını zannediyorlar.24 Haziran seçimlerinde her evden bir oy HDP’ ye diyerek terör örgütleri ile birlikte hareket edenler 31 mart seçimlerinde de bu bölgede yerli ve milli söylemler ile karşınıza çıkarken maalesef başka secim bölgelerimizde yine terör örgütleri ile işbirliğinden hiç rahatsız olmamaktadırlar. Hatta daha da ileri giderek ülkemize yapılan ekonomik saldırılara destek verip yatırım yapmayın diyebilecek kadar ileri gidebilmektedirler. Bu hususların Afyonkarahisar halkımızın çok iyi takip ettiklerini ve 31 Mart da yapılacak olan seçimlerde gerekli cevabı vereceğine olan inancımızı belirtmek isteriz.Halkımızın hizmetlerin devamından ve istikrardan yana tercih yapacağına inancımız tamdır.”

 

Vatandaşlara verilen müjdeleri hatırlattı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ınhalka önemli müjdeler verdiğini anımsatan Arıcı konuşmasında, “Bu müjdeleri sıralamak gerekirse; Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 KW/Saat'e kadar elektrik tüketimini devlet üstlenecek.Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Halkbank, esnaf ve sanatkârların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerinin aylık 80 liralık elektrik faturasını biz karşılayacağız.Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 üzeri çalışanı olan iş yerleri için 3 puan olan desteği 5 puana çıkarıyoruz. Ocak ayında fark ödemesi buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL destek sağlanacak. Ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

 

Sınavsız üniversite ve oy kullanacağı yalanı

 

Kamuoyunun Suriyelilerin hakları konusunda yalan yanlış bilgiler ile kandırıldığını kaydeden Arıcı, Suriyeliler üzerinden provokasyonyapıldığını söyledi. Arıcı, “Bu konuda Partimizin İnsan Hakları Başkanlığı, ‘Sığınma Hakkı’ başlıklı kitapçıkta doğru bilinen yanlışları düzeltti.Toplantıyı uzatmamak için yalanlar ve doğrusunu sizlerle metinde paylaşıyoruz. Suriyeliler oy kullanacak iddiası yalandır.

Doğrusu: Türkiye’de yapılan seçimlerde ve halk oylamalarında oy kullanabilmek için ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan biri seçimlerde asla oy kullanamaz.Suriyeliler istediği üniversiteye sınavsız giriyor iddiası yalandır.Doğrusu: Suriyeli öğrenciler için özel bir düzenleme yok. Suriyeli öğrenciler, diğer yabancı uyruklu öğrenciler gibi “Türkiye Burslarının”, Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavının veya yatay geçişin gereklerini sağlamadan üniversitelere giremezler” dedi.

 

Burs, MTV, bedava TOKİ yalanı

 

Suriyeli öğrencilerin “tamamına” devlet bütçesinden karşılıksız burs verildiği iddialarının da yalanlayan Arıcı, “Doğrusu: Sadece Yurt Dışı Türkler Başkanlığına ‘Türkiye Bursları’ üzerinden başvuru yapan ve başarı başta olmak üzere belirli kriterleri karşılayan diğer ülkelerden gelen öğrencilerde olduğu gibi sınırlı sayıdaki Suriyeli öğrenciye burs verilmektedir.Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan sosyal konutlar Suriyelilere bedava veriliyor iddiası yalandır.Doğrusu: TOKİ’den sosyal konut alabilmenin ilk şartı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Suriyeliler vatandaş olmadıkları için TOKİ’den bedava değil parayla bile sosyal konut alamazlar.Suriyeliler araçları için Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemiyor iddiası yalandır. Doğrusu: Türkiye’den araç satın alan veya kendi aracını Türkiye’ye getiren Suriyeliler kayıt yaptırarak Türkiye’den plaka almak zorundadır. Ayrıca bu araçları için motorlu taşıtlar vergisi ödemekle, sigorta ve fenni muayene gibi işlemleri yaptırmakla yükümlüdürler” diye konuştu.

 

Suriyelilere maaş yalanı

 

Suriyelilere maaş bağlanıyor iddiasının da yalan olduğunu vurgulayan Arıcı, “Doğrusu: Suriyelilere maaş bağlanılması söz konusu değil. Belli şartları taşıyan tüm sığınmacılara Avrupa Birliği (AB) katkısı ile finanse edilen bütçeden aylık 120 TL yardım yapılmaktadır. “Bakıma muhtaç engelli, yetim, öksüz” çocuğu bulunan ve kadınlar tarafından geçimi sağlanan (çalışma çağında erkek olmayan) aileler bu yardımdan yararlandırılmaktadır. Kasım 2016’da başlayan Sosyal uyum yardımı ile temel insani ve yaşamsal ihtiyaçların karşılanması hedeflenmektedir” dedi.

 

Küçükkurt’tan AK Parti’ye teşekkür

 

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt da bir konuşma yaptı. Küçükkurt konuşmasında, “Bu organizasyonu gerçekleştirerek gazeteci arkadaşlarımız onurlandıran AK Parti İl Başkanlığına yöneticilerine Çok teşekkür ediyorum ve çalışan gazetecilerin gazeteciler gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“Dürüst haber yapıyorsunuz”

 

AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de şöyle konuştu: “Saygıdeğer basın mensubu arkadaşlar göreviniz ağır bunun bilincindeyiz biz bu konuda sizlerin elimizden geldiğince yanında olmaya çalışıyoruz AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir problem yaşamadık. Birlikte kardeşhane bir çalışma ortamı oluşturduk. Kırgınlığımız, küskünlüğümüz yok. Dürüst haber yapıyorsunuz. Bu nedenle çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

 

Yurdunuseven 15 Temmuz vurgusu yaptı

 

Son olarak milletvekili İbrahim Yurdunusevensöz aldı. Yurdunuseven, “Gazetecilik çok önemli bir meslektir. Afyonkarahisar'da bugüne kadar bu konuda çok önemli bir sınav verdi.Bu sınav hep başarılı oldu. Gazetecileri bir insana benzetirsek; Sizler bizim konuşan ağzımız, duyan kulağımız ve gören gözümüzünüz. Çünkü sizler sayesinde biz çok önemli gelişmeleri takip edebiliyoruz ve görebiliyoruz. Afyonkarahisar medyası 15 Temmuz'da çok önemli bir sınav verdi. Cumhurbaşkanımız halkı bir televizyon programında gazeteciler aracılığı ile sokağa davet etti. Bu noktada basının önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu” dedi.

 

Program hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Menfaatleri, ile, mesleği, karıştırmayan, gazetecileri, takdir, ediyorum”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
Yorumlar
Diğer Haberler
MHP Afyonkarahisar teşkilatı koronaya karşı dezenfekte edildi
MHP Afyonkarahisar teşkilatı koronaya karşı dezenfekte edildi
“Başkan Zeybek’in yanındayız”
“Başkan Zeybek’in yanındayız”
Köksal’dan jet önerge: Sorumlusu kim?
Köksal’dan jet önerge: Sorumlusu kim?
AK Gençler münazara yarışması yaptı
AK Gençler münazara yarışması yaptı
Milletvekili Taytak kamp’ı değerlendirdi
Milletvekili Taytak kamp’ı değerlendirdi
“Afyon, Yüksek Hızlı Trene ne zaman kavuşacak?”
“Afyon, Yüksek Hızlı Trene ne zaman kavuşacak?”
Faiz oranları 10’nun altına inmeli
Faiz oranları 10’nun altına inmeli
AK Kadınlar istişare toplantısında bir araya geldi
AK Kadınlar istişare toplantısında bir araya geldi
“Türkiye masada güçlü bir ülke haline gelmiştir”
“Türkiye masada güçlü bir ülke haline gelmiştir”
Köksal, “Uygur Türkleri için Meclis Araştırması” talep etti
Köksal, “Uygur Türkleri için Meclis Araştırması” talep etti
Köksal: Eber için hep birlikte mücadele etmeliyiz
Köksal: Eber için hep birlikte mücadele etmeliyiz
AK Gençlerden Mekke’nin Fethi programı
AK Gençlerden Mekke’nin Fethi programı
"Dayatmayla takograf uygulaması getiriyorlar"
"Dayatmayla takograf uygulaması getiriyorlar"
“MHP adına başarılı bir yıl olmuştur”
“MHP adına başarılı bir yıl olmuştur”
“AK Parti ilçe teşkilatlarımız aktif ve diri”
“AK Parti ilçe teşkilatlarımız aktif ve diri”
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
2019 yılını değerlendirip, 2020 planlarını anlattılar
Köksal: Uygur Türklerinin yaşadığı drama neden sessiz kalıyorsunuz?
Köksal: Uygur Türklerinin yaşadığı drama neden sessiz kalıyorsunuz?
45 yıl sonra madalyasına kavuştu
45 yıl sonra madalyasına kavuştu
Kızılay Çobanlar İlçesi etkinlikleri
Kızılay Çobanlar İlçesi etkinlikleri
“Türk İslam anlayışında Türk kadınına çok değer verilmiştir”
“Türk İslam anlayışında Türk kadınına çok değer verilmiştir”
Sezen Afyonkarahisar halkının taleplerini Cumhurbaşkanına aktardı
Sezen Afyonkarahisar halkının taleplerini Cumhurbaşkanına aktardı
Eber Gölü
Eber Gölü'ndeki yangın "Torf Gübresi" için mi çıkarıldı?
Yıl 1914…Yer Sarıkamış…
Yıl 1914…Yer Sarıkamış…
“O kadar çok utanılacak şey var ki, o sebeple biz bu bütçeye “hayır” diyoruz”
“O kadar çok utanılacak şey var ki, o sebeple biz bu bütçeye “hayır” diyoruz”
"Yazlık, kışlık, uçan saraydan sonra şimdide yüzün saray oldu"
"Yazlık, kışlık, uçan saraydan sonra şimdide yüzün saray oldu"
“Yerli malı isminin yanına ‘Milli’ isminin de oturması lazımdır”
“Yerli malı isminin yanına ‘Milli’ isminin de oturması lazımdır”
“Şeker Fabrikasında sistem bir türlü oturmadı”
“Şeker Fabrikasında sistem bir türlü oturmadı”
Durmak yok ak parti ile hizmetlere devam
Durmak yok ak parti ile hizmetlere devam
“Gösterişe şatafata para var, vatandaşa para yok”
“Gösterişe şatafata para var, vatandaşa para yok”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür
Haber Yazılımı