Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 14:15
 
Messi de gelecek mi!..
Spor Haberi
Messi de gelecek mi!..

Futbolda transfer sezonundayız. Son bir ayın içerisindeyiz. Türk spor medyası daha doğrusu futbol medyası hergün yeni isimler telaffuz ediyor. Maalesef telaffuz ettikleri isimlerin çoğu kulüpler tarafından yalanlanıyor. Türk spor medyasının önemli bir kısmı, bu tür haberlerle güvenilirliliğini yitirdi. Nasıl yitirmesin ki;

 

Bir gün bakıyorsunuz;  Zlatan İbrahimoviç gelmiş, diğer gün bakıyorsunuz Mesut Özil filan takımda. Yok Gareth Bale, Balotelli, Ben Arfa..   menejerler tarafından önerilmiş. Atıyorum, Fenerbahçe’ye James Rodriguez gelecekmiş, Galatasaray’a Ronaldo gelecekmiş, Beşiktaş’a Sergio Ramos , Trabzonspor’a da Luka Modriç gelecekmiş de filan falan. Diğer takımlarımıza da birilerini getiriyorlar. Ne gelenlerin haberi var ne de getirenlerin. Filan futbolcu sosyal medyada bir arkadışını takip mi etti, hemen onun takımına getiriyorlar. Kimse kimseyi takip edemeyecek mi? Gönderisini beğenemeyecek mi, illa ki bir yerlere mi yamayacaksınız!

Hakikaten bu kadar yalan rüzgarı fazla. Futbolseverleri boşa ümitlendiriyorlar, umut tacirliği yapıyorlar, hayal satıp para kazanma derdindeler.

 

İnsanların umutlarıyla oynamaktan kötü bir şey yoktur. İnsannlar ümitleri ile yaşıyorlar, futbolla yatıp kalkan yüzbinlerce belki milyonlarca insan var. Bu insanları kandırmakla elinize ne geçiyor. Tirajınızı, ratinginizi artırdınız da ne oldu. Foyalar meydana çıkınca o ratingler, tirajlar da gerisin geriye düşmeye başladı değil mi?

 

Robben futbolu bıraktı, bir türlü getiremediler. Ribery de hakeza. İlk GS dönemini demiyorum. Mandzukiç kaç takımımıza geldi  gitti. Teknik adamlardan da Morinho her sene bir takımımıza geliyor, Benitez de favori teknik adamlardan. Daha kimler kimler..

 

Eyy futbol medyası. Bırakın hayal tacirliğini. Doğru yazın doğru bilgilendirin kamuoyunu. Yalancı çobana dönmeyin.

 

Bahsettiğiniz yıldız futbolcular Türkiye’ye gelir mi? Gelir gelmesine de futbolunun son demlerinde. Gidecek biryeri kalmayınca son durak olarak gelirler. 34-35 yaşlarında 3 sene mukavele yaptırarak milyonlarca euro maaş alarak gelirler. Biz de işin geyiğini yaparız, taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışırız. Altyapımı o da ne? Öyle bir şey mi varmış. Elin yabancılarına milyonlarca euro vermek varken ne yapacaksın altyapıyı.

 

Lokman ÖZKUL

Spor Yazarı-Yorumcu

lokmanozkul@gmail.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Messi, de, gelecek, mi!..,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Messi de gelecek mi!..
Messi de gelecek mi!..
Messi de gelecek mi!..
Messi de gelecek mi!..
Yorumlar
Haber Yazılımı