Haber Detayı
22 Ağustos 2013 - Perşembe 00:00
 
Meydanın zemini ölçülüyor
Kent Meydanı Projesinin uygulanacağı bölgelerde zemin etüt çalışmaları başladı. Projede yer alacak kültür merkezi için Hükümet Konağı arkasındaki alanın zemini ölçülüyor.
Gündem Haberi
Meydanın zemini ölçülüyor

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın şehrin vizyonunu değiştirecek en önemli projelerden birisi olan Kent Meydanı Projesi için ilk olarak Emek Tesisleri yıkılmış, daha sonra kente yakışacak en güzel projenin belirlenmesi için Mimarlık ve Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması düzenlenmişti.

Uygulanabilir proje hazır

Bunlarla birlikte tasarım projelerinin uygulanabilir şekilde geliştirilmesi ve diğer projelerin iyi yönlerini de kapsayan daha net, daha gelişmiş ve Afyonkarahisar'a yakışır bir meydan düzenlemesi için Yüksek Mimar Yavuz Selim Sepin, Prof. Dr. Sinan Mert Şener, Prof. Dr. Mehmet Ocakcı, Yüksek Mimar Necdet Beşbaş, Yrd. Doç. Dr. Nuri Serteser, Başkan Yardımcısı Mimar Ayfer Örten, İmar Komisyonu Üyeleri Betül Tarkan, Hüseyin Şehitoğlu, Oktay Okay, Mustafa Albay ve Kazım Çeşeay'ın bulunduğu bir danışma kurulu oluşturularak çalışmalara başlanmıştı.

Sonuçlar Eskişehir’e gönderilecek

Edinilen bilgilere göre danışma kurulu çalışmasını tamamladı ve uygulanabilir projeyi belirledi. Afyonkarahisar'ın geleceğine yön verecek Cumhuriyet Meydanı Projesi'nde projesinde yer verilen kültür merkezi için Hükümet Konağı arkasındaki alanda zemin etüt çalışmaları yapılıyor. 4 ayrı noktada yapılan zemin analizleri Eskişehir Jeoloji Mühendisleri Odasına gönderilecek ve onay alınmasının ardından çalışmalara başlanacak.>> haber İsmail Çavdar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kent, Meydanı, Projesinin, uygulanacağı, bölgelerde, zemin, etüt, çalışmaları, b
Yorumlar
Haber Yazılımı