Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 16:14
 
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ERTUĞRUL SEVİM İHSANİYE’DE
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim seçim çalışmalarını İhsaniye ilçesinde sürdürdü. Sevim’e ziyaretlerinde gösterilen yoğun ilgi ise dikkatlerden kaçmadı.
Siyaset Haberi
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ERTUĞRUL SEVİM İHSANİYE’DE

SEVİM’E VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim çalışmalarına İhsaniye İlçesinde devam etti. Sevim’e burada İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk ve partililer eşlik etti. İlk olarak Belediye Başkanı Şaban Çabuk’u makamında ziyaret eden Sevim ve beraberindekiler ardından semt pazarında esnaflarla ve vatandaşlarla buluştu. Ziyaretlerinde parti beyannamesinden tarımsal büyüme ve kalkınmayla ilgili paylaşımlarda bulunan Sevim’e vatandaşların ilgisi de yoğun oldu

TARIM SEKTÖRÜ REKABET GÜCÜ YÜKSEK BİR YAPIYA KAVUŞTURULACAK

Tarım sektörü; üretim, işleme ve pazarlama boyutlarıyla bütüncül bir yapıya kavuşturulacaktır” diyen Sevim; “Yüksek verimlilikte ve kaliteli ürün üreten, teknoloji kullanabilen, ülke insanını besleyebilen ve ihracat kapasitesi yüksek bir düzeye getirilecektir. Doğal kaynakların dengeli kullanımını gözeten, büyümeye sürdürülebilir katkı sağlayan, örgütlü ve rekabet gücü yüksek bir yapıya kavuşturulması sağlanacaktır. Tarımsal yapı; fiziksel, teknolojik ve toplumsal boyutlarıyla, çağdaş değişim ve dönüşümlere uygun hale getirilecektir. “Sözleşmeli üretim modeli” geliştirilerek bir taraftan çiftçilerimizin ürünlerinin gerçek değeri üzerinden pazarlanmasına, diğer taraftan sanayici, tüccar ve ihracatçılara sürekli, kaliteli, yüksek standartta, uygun nitelik ve fiyatta hammadde arzına imkân sağlanacaktır” dedi.

TARIMDA MODERN İŞLETMECİLİĞE DÖNÜŞÜM SAĞLANACAK

Tarımda aile işletmeciliği verimli bir yapıya kavuşturularak, modern esaslara göre faaliyet gösteren işletmeciliğe dönüşüm sağlanacak, bu amaçla işletmelerin birleşmeleri teşvik edilecek ve çiftçilerimizin toplumsal refah ve çağdaş hayat şartlarından hak ettikleri payı almaları temin edilecektir” diyen Sevim; “İç ticaret hadlerinin sektör aleyhine işlemesini önlemek üzere ürün-girdi fiyatlandırma mekanizmaları oluşturulacaktır. Kamu tarımsal işletmelerinin, hizmet fonksiyonlarına uygun olarak, özel sektör ile projeye dayalı işbirliğine yönelmeleri sağlanacaktır. Genetik mühendisliği, bioteknoloji, sulama ve mekanizasyon teknolojilerinden etkin bir biçimde yararlanılacaktır. Mayınlı araziler mayından arındırılarak tarımsal amaçlı kullanılmak üzere yoksul çiftçilerin kullanımına tahsis edilecektir” dedi.

ÜRETİCİ BİRLİKLERİ GÜÇLENDİRİLECEK, ÇİFTÇİ BİLİNÇLENDİRİLECEK

Üretici örgütlerinin güçlendirilmesine, tarımsal işletmelerin rekabet güçlerinin artırılmasına ve pazarlama ağlarının geliştirilmesine ağırlık verileceğine dikkat çeken Milletvekili Adayı Sevim; “Tarımsal üreticilerin en kısa zincir ile pazara ulaşımı sağlanacak, üreticilerin daha çok kazanması ve tüketicilerin daha ucuza gıda tüketimi temin edilecektir. Çiftçilerimizin ürün ve bölge bazında örgütlenerek, üretimden pazarlamaya kadar olan her safhada güçlü bir konum elde etmelerine imkân sağlamak amacıyla  “Üretici Birlikleri” etkin hale getirilecektir. Tarım Satış Kooperatifleri Birlikleri, üretici birliklerinin temelini oluşturacak ve üretici birlikleri özellikle pazarlama konusunda aktif olarak faaliyet gösterecek şekilde yeniden düzenlenecektir.

Tarımsal yayım faaliyetlerine ağırlık verilecek, gönüllü çiftçiler seçilerek modern ve örnek teşkil edecek tarımsal uygulamalar gerçekleştirilecektir. Toprak ve su kaynaklarının kirletilmesi önlenecek, gübre, ilaç ve su kaynaklarının verimli ve etkin kullanımı hususunda çiftçi bilinçlendirilecektir” dedi.>>Haber Merkezi

 

 

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: MHP, MİLLETVEKİLİ, ADAYI, ERTUĞRUL, SEVİM, İHSANİYE’DE,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ERTUĞRUL SEVİM İHSANİYE’DE
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ERTUĞRUL SEVİM İHSANİYE’DE
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ERTUĞRUL SEVİM İHSANİYE’DE
Yorumlar
Haber Yazılımı