Haber Detayı
22 Ekim 2015 - Perşembe 17:47
 
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim seçim çalışmaları kapsamında İhsaniye ilçesine bağlı Beyköy, Ayazini ve Kayıhan kasabalarını ziyaret etti.
Siyaset Haberi
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

Seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyor. Sevim son olarak İhsaniye ilçesine bağlı Beyköy’ü, ardından da Ayazini ve Kayıhan kasabalarını ziyaret etti. Kayıhan kasabasında da 95/4 askerlerin asker odasını Kayıhan Belediye Başkanı Ömer Şahin ve İhsaniye İGM üyesi Hamit Çakır ile ziyaret eden Sevim vatandaşlarla buluştuğu her noktada parti politikaları ve seçim beyannamesinden bahsetti. 

NET ASGARİ ÜCRET 1400 LİRAYA ÇIKARILACAK

Asgari ücret konusunda iktidara geldiklerinde ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını belirten Sevim; “Net asgari ücret,  asgari geçim standardı düzeyi dikkate alınarak 1400 liraya yükseltilecektir. Hane halkı geliri asgari ücret tutarını geçmeyen asgari ücretlilere, belirlenecek büyük şehirlerde 100 lira şehir içi ulaşım desteği verilecektir. Asgari ücretten vergi alınmayacak, ücretlilerin asgari ücret kadar geliri vergi dışı bırakılacaktır. Ferdî iş uyuşmazlıklarının; işçi, işveren ve kamu temsilcisinden oluşan bir arabuluculuk sürecinden geçmesi sağlanarak, yargıya gitmeden çözümüne yardımcı olacak düzenlemeler yapılacaktır. Çalışma hayatında sosyal taraflarla diyalog içerisinde tüm işçiler açısından erişilebilirliğin sağlanacağı, işçilerin kazanılmış haklarının güvence altına alındığı bireysel hesaba dayanan bir kıdem tazminatı sistemi oluşturulacaktır. Sistemin oluşumuna ve yönetimine sosyal tarafların katılımı sağlanacaktır” dedi.

KÖLELİĞİ ANDIRAN İŞÇİ ÇALIŞTIRMA DÜZENİNE SON VERİLECEK

Örgütsüzlüğü, güvencesiz çalışmayı, kayıtdışılığı ve kuralsızlığı tetikleyen, insan onuruna yaraşır düzgün iş tanımını yok sayan, çalışma hayatının dengelerini bozan işçi çalıştırma düzenine son verileceğinin altını çizen Milletvekili Adayı Sevim; “Alt işveren (Taşeron) işçilerinin artan sorunları çözüme kavuşturulacak, çalışma şartları ve ücretleri acilen iyileştirilecek, iş güvencesi, yıllık ücretli izin, fazla mesai ücreti, kıdem tazminatı gibi hakları güvence altına alınacaktır. Ayrıca Kamuda çalışan taşeron işçiler kadroya geçirilecek. Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro verilecektir” dedi.

GEÇİCİ VE MEVSİMLİK İŞÇİLERİN MAĞDURİYETİ GİDERİLECEK

Sevim; “Geçici ve mevsimlik işçilerin yaşadığı sorunlar çözüme kavuşturulacak, emeklilikte aranan prim gün sayısını tamamlayabilmeleri için çalışamadıkları süreler için borçlanma imkânı getirilecektir. Mevsimlik tarım işçilerinin yaşadıkları sorunlar çözüme kavuşturulacak. Mevsimlik ve kampanya işlerinde çalışan tarım işçilerinin sağlıksız çalışma şartlarına maruz kalmaları önlenecek, ekonomik ve sosyal hakları ile ulaşım, barınma, beslenme, eğitim, sosyal güvenlik ve sağlık alanlarında yaşadıkları sorunları giderilecektir” dedi.

SİGORTASIZ ÇALIŞMA ÖNLENECEK

Sigortasız çalışma ve çalıştırma önlenerek aktif sigortalı sayısı artırılacak ve bu suretle hem sistemin sürdürülebilirliği sağlanacak, hem de sigortalının mağdur edilmesi önlenecektir” diyen Sevim açıklamalarına şöyle devam etti; “Kayıt dışı işçi istihdamına yol açan mevzuat, maliyet, denetim yetersizliği, bürokrasi gibi hususlarda alınacak tedbirlerle kayıtlılık özendirilecektir. Prim teşvikleri kayıtlı istihdamı arttıracak şekilde düzenlenecektir. Çalışma hayatında kontrolsüz göçten kaynaklanan olumsuzlukların giderilmesi için gerekli tedbirler alınacaktır” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, MİLLETVEKİLİ, ADAYI, SEVİM, ÇALIŞMALARINA, HIZ, VERDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEVİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı