Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 15:55
 
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI TEMİZER ÇAY VE SULTANDAĞ’INDA
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Uygur Temizer seçim çalışmalarını Çay ve Sultandağı ilçeleriyle sürdürdü. Temizer ziyaretlerinde Pazar esnafı ve vatandaşlarla buluştu.
Siyaset Haberi
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI TEMİZER ÇAY VE SULTANDAĞ’INDA

AKP’YE VERİLECEK HER OY ÜLKEMİZİ ÇIKMAZA SÜRÜKLEYECEKTİR

Seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Uygur Temizer öncelikle Çay ilçesinde çalışmalarını sürdürdü.  Burada ki çalışmalarında Temizer’e, Servet Öktem, Çay İlçe Başkanı Osman Kutlu ve partililer eşlik etti.  Ziyaretlerine Pazar esnafıyla başlayan Temizer özellikle ekonomik anlamda ülkemizin durumuna dikkat çekerken vatandaşlara hitaben şunları ifade etti; “Ekonomide milli gelir dağılımı, gelir adaletsizliği öyle bir seviyeye ulaşmıştır ki AKP’nin 13 yıllık iktidarında zengin daha zengin, fakir daha fakir hale gelmiştir. AKP’ye verilecek her oy bundan sonraki süreçte zengini daha zengin, fakiri daha da fakir hale getirecektir” dedi.

EKONOMİK SIKINTILARIN TEK SORUMLUSU AKP HÜKÜMETİDİR

Temizer ayrıca ülkede ki gelir adaletsizliği ve yaşam standartları üzerinde de şunları ifade etti; “Ülkemizde öyle insanlar var ki sabah kahvaltısını İstanbul’da yapıp uçakla Almanya’ya gidip öğle yemeğini de orda yaparlar. Bu standartlarda insanlarımız varken bir de Afrika’da ki insanlarımız gibi açlık yoksulluk içinde yaşayan insanlarımız da yaşamakta. Bunların tek sorumlusu AKP hükümetidir. 13 yıllık iktidarlık serüvenlerinde vatandaşımız bu durumları yaşamak zorunda bırakılmıştır” dedi.

ATIL KAYNAKLAR HAREKETE GEÇİRİLECEK, GÖÇ ÖNLENECEK

Çay ilçesinde ki ziyaretlerinde yoğun ilgiyle karşılanan Temizer burada ki ziyaretlerinin ardından Sultandağı ilçesine geçti. Temizer’e burada da Sultandağı İlçe Başkanı Murat Ayata ve partililer eşlik etti. Burada da vatandaşlarla buluşup, onların dertlerini sıkıntılarını dinleyen Temizer’in birinci gündem konusu yine ekonomi ve milli gelir dağılımında ki adaletsizlikler oldu. Temizer; “Toplumun topyekûn üretime katılması, katıldığı oranda üretimden pay alması ve “ortaklık” anlayışına dayanan “katılımcı kalkınma” ile doğal ve beşeri kaynakların harekete geçirilmesi sağlanacaktır. Esnaf, sanatkâr, çiftçi, ev kadını ve gençlerin atıl kaynakları harekete geçirecek yöntemlerle üretime daha aktif katılımları temin edilecektir. Geliştirilecek “yerinde” projeler ile büyük kentlere göç de önlenecektir” dedi.

MHP İKTİDARINDA TÜM BU SORUNLAR AŞILACAK

Temizer ayrıca; “13 yıllık AKP iktidarında ülkemiz hem terör hem de ekonomi anlamında kaosa girmiş ve bu iktidar ülkemizi milletimizi çıkmaza sokmuştur. Çiftçimiz, emeklimiz, memurumuz çıkmaza girmiştir. AKP hükümeti rant ekonomisiyle Türkiye’yi çıkmaz sokağa sokmuştur.  13 yıollık akp iktirarında ğlkemiz hem terör hemde ekonomişk anlamda kaosa girmiştir milletimizi çıkmaza sokmuştur. Çiftçimiz emeklimiz memurumuz çıkmaza girmiştir. MHP iktidarında tüm bu sorunların üstesinden gelmeyi vaat ediyoruz ve tüm kadrolarımızla da hazırız” derken son olarak ekonomi ile ilgili olarak Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in dizelerinden bahsederken dizelerde yaptığı küçük bir değişiklikle şunları söyledi; 

“Allah'ın bir pulunu bekleye dursun on kul,

Bir kişiye dokuz, dokuz kişiye bir pul,

Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa,

Yaşasın kefenimin kefili kara borsa”

Üstadın affına sığınarak değiştirerek son dizeyi “YAŞASIN AKP’NİN KURDUĞU KARABORSA” dedi.>>Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: MHP, MİLLETVEKİLİ, ADAYI, TEMİZER, ÇAY, VE, SULTANDAĞ’INDA, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI TEMİZER ÇAY VE SULTANDAĞ’INDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI TEMİZER ÇAY VE SULTANDAĞ’INDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI TEMİZER ÇAY VE SULTANDAĞ’INDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI TEMİZER ÇAY VE SULTANDAĞ’INDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI TEMİZER ÇAY VE SULTANDAĞ’INDA
MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI TEMİZER ÇAY VE SULTANDAĞ’INDA
Yorumlar
Haber Yazılımı