Haber Detayı
02 Kasım 2015 - Pazartesi 18:38
 
Afyon Haber Hemşehrilerimiz demokratik tercihlerini yaptı
1 Kasım 2015 seçimleri için MHP Milletvekili Mehmet Parsak basın açıklamasında bulundu.
Siyaset Haberi
Afyon Haber Hemşehrilerimiz demokratik tercihlerini yaptı

Mehmet Parsak, “Pazar günü yapılan 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlanmış, Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz de bu seçimlerdeki demokratik tercihlerini ortaya koymuştur” diye konuştu.

YAYILAN KARA PROPAGANDALARA

Yazılı bir açıklama yapan Parsak, Türkiye geneli ele alındığında da, resmi olmayan sonuçlara göre; AKP, % 49,5’lik oy oranı ve 312 Milletvekili ile tek başına iktidar olmuş, CHP, %25,3’lük oy oranı ve 134 Milletvekili ile, partimiz MHP ise %11.9’luk oy oranı ve 40 Milletvekili ile, TBMM’de Yüce Milletimizi temsil etme hakkı kazanmıştır. Afyonkarahisarımız’da beliren seçim sonuçları itibariyle ilimiz TBMM’de, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri’nde olduğu gibi 3 AKP, 1 MHP ve 1 CHP Milletvekili ile temsil edilecektir. Türk Milleti, ülkemizin içinde bulunduğu şartlar itibariyle yapılmasını hiç istemediğimiz bu seçimde onlarca televizyon kanalı üzerinden yayılan kara propagandalara, yazılı ve sözlü medya aracılığı ile gerçekleştirilen algı operasyonlarına, AKP’nin tehdit ve şantajlarına maruz kalmış, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi’nden çıkan sonucu beğenmeyen, 13 yıl boyunca yaptığı hataları kabul etmemekte direnen ve ülkemizin içinde bulunduğu ağır koşulları hiçe sayarak dayatma yoluyla erken seçime yönelen AKP’yi yeniden tek başına iktidarla görevlendirmiştir” dedi.

İNANÇ VE KARARLILIKLA SÜRDÜRECEK

Parsak açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bu noktada partimiz, iktidarın tüm imkanlarına karşı şerefli bir mücadele yürütmüş, keyfi yönetim, yolsuzluklar ve terör konularındaki dik duruşunu koruyarak üzerinde oynanan oyunlara rağmen Türk Milleti tarafından kendisine verilen görevi yerine getirmek üzere TBMM’deki yerini almıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, aldığı oy oranı ve Milletvekili sayısı ne olursa olsun, Türk Devleti’nin bekası ile Türk Milleti’nin bağımsızlık ve refahını öne alan siyasetini büyük bir inanç ve kararlılıkla sürdürecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğü noktasındaki çalışmalarımızın artan bir azimle devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır.

DOĞRULUK VE NAMUS MÜCADELEMİZDE

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nde partimize ve hareketimize yönelik her türlü iftira ve taarruza rağmen, imanla sürdürdüğümüz doğruluk ve namus mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan, dik ve Hüseyni duruşları ile zalime korku salan tüm gönüldaşlarım ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerim ile kısıtlı imkanlarla Türk Milleti’nin bu varlık-yokluk mücadelesinde yanımızda olan tüm teşkilat mensuplarımıza ve aday arkadaşlarıma teşekkür ediyor, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin Türk Milleti’ne ve Afyonkarahisarımız’a hayırlı olmasını diliyorum.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: mehmet parsak afyon haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı