Haber Detayı
25 Ağustos 2015 - Salı 21:20
 
“Milletin iradesine saygımız tamdır”
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor. İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, parti çalışmaları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
“Milletin iradesine saygımız tamdır”

İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, haftalık değerlendirmelerde bulunarak, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Parti çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Ötken, “Parti çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu 61. İl Danışma Meclis Toplantısını gerçekleştirdik. Burada teşkilat mensuplarımızın geniş katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Sayın İl Başkanımız toplantının açılış konuşmasını yaptıktan sonra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milletvekilimiz Av. Halil Ürün beyde toplantıda bir konuşma yaptı. Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın yapılan yatırımlarla ilgili bir sunum yaparak, teşkilatımıza bilgiler verdi. Belediye Başkanı Çoban’a çalışmalarında başarılar diliyoruz. İl Başkanlığımız tarafından Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve Halil Ürün’ün katılımlarıyla STK temsilcilerine yönelik istişare toplantısı düzenleyerek, bilgi alış verişinde bulundular” diye konuştu.

 

“Kafe sahipleri ile görüştük”

 

Afyonkarahisar’daki cafe sahipleriyle istişare toplantısı yapıldığına dikkat çeken Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, konuşmasına şöyle devam etti; “İl Başkanımız İbrahim Yurdunuseven, Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya ve Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban, ilimizdeki cafe işletmecileriyle bir arala gelerek fikir alış verişinde bulundular.  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Bey yönetim kurulu toplantımıza katılarak çalışmalarından bahsetti.  Milletvekillerimiz hafta sonlarında ilçelerimize ziyaretlerde bulunuyorlar. Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya Bey Bolvadin ve Emirdağ ilçelerimizi ziyaret etti. Remziye Sıvacı Hanım ise Bayat ilçemizi ziyaret etti. Remziye hanım Bayat’ta teşkilatlarımızla birlikte gün boyu birçok ziyaret gerçekleştirdi. Milletvekilimiz Remziye Hanım ziyaretlerine Şuhut ile devam ediyor.”

 

“Maalesef hükümet kurulamadı”

 

“7 Haziran seçimlerinde partimize tek başına hükümet kurma kararı verilmedi” diyerek konuşan İl Başkan Yardımcısı Ötken, milletin iradesini saygıyla karşıladıklarını belirtti. Ötken, “Milletimizin iradesine inancımız tamdır. Meclis Başkanlığı seçiminin ardından Cumhurbaşkanımız tarafından Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu beye hükümet kurma yetkisi verildi. 9 Temmuz’dan sonra yani 45 günlük süre içerisinde muhalefet partileriyle iki görüşmeler ve hükümet kurma çalışmaları yapıldı. Ama sağlıklı bir sonuç çıkmadı. Maalesef hükümet kurulamadı. Sayın Başbakanımız 7 Haziran akşamı yaptığı balkon konuşmasında çok net bir ifadeyle yer verdi. Devletin bekası acısından devleti hükümetsiz bırakmama adına elinden geleni yapmaya açık olduğunu beyan etti” dedi. 

 

“Kırmızı çizgilerimiz yok, ama ilkeleri var “

 

AK Parti’nin koalisyon kurma çalışmalarına MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin olumlu bakmadığına işaret eden Tanıtım Medya Başkanı Ötken, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, seçim akşamından itibaren şu güne kadar hiçbir duruma olumlu bakmadı. Ne muhalefet olarak hükümet kurmaya, ne azınlık hükümetine ne de seçim hükümeti kurulması konusunda hep geri adım attı. Sayın Bahçeli’nin üzerine düşeni yapmadığını düşünüyorum. CHP ile partimiz arasında görüşmeler yaşandı. Bizim AK Parti olarak kırmızıçizgilerimiz yok. Ama bir takım ilkelerimiz var. Bu konuda CHP ile bir araya gelindi ve bir uzlaşı veya koalisyon hükümeti çıkmadı.  Pazartesi akşamı resmi gazetede seçim hükümeti kurma görevi yayınlandı. Bundan sonraki bir haftalık süreçte Sayın Cumhurbaşkanımız Sayan Başbakanımıza seçim hükümeti kurma yetkisini verecektir. Bunanla ilgili gelişmeleri hep birlikte izleyeceğiz.” İl Başkan Yardımcısı Ötken, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.  

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: “Milletin, iradesine, saygımız, tamdır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı