Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 21:36 Bu haber 115 kez okundu
 
Milletvekili aday adayı Taşkapılı, muhtarlarla buluştu
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Av. Ömer Taşkapılı, mahalle ve köy muhtarları ile Bolu Mangal evinde bir araya geldi. Muhtarların demokrasinin beşiği olduğunu ifade eden Taşkapılı, "Sizler önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Milletvekili olmamız halinde sizlerle ortak hareket edeceğim" dedi.
Siyaset Haberi
Milletvekili aday adayı Taşkapılı, muhtarlarla buluştu

AK Parti'den Milletvekili aday adaylığını açıklamasının ardından kamuoyunda büyük bir takdir toplayan Av. Ömer Taşkapılı, teşkilat, STK, esnaf ziyaretlerinin ardından Afyonkarahisar merkezde görev yapan mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarlar tarafından yoğun ilgi gören Taşkapılı, konukları ile teker teker ilgilendi. Muhtarlara milletvekili olması halinde yapmayı düşündüğü projelerden bahseden Taşkapılı, "Milletvekili olduğum zaman arzu ettiğim bir takım projelerim var. Vatandaşlarımız ile daha sağlıklı görüşebilmemiz için kendi adıma bir büro açacağım. Ankara'da toplantıların olmadığı haftanın belli günlerinde vatandaşlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını dinleyeceğim. Vatandaşlarımı Ankara'ya kadar yormayacağım. Afyonkarahisar'da büromuz devamlı açık olacak. Biz de devlet ile halk arasında iletişimde bir köprü olacağız. Özellikle vurgulamak isterim ki Ankara'ya gittiğim de cep telefon numaramı asla değiştirmeyeceğim. Ayrıca siz değerli muhtarlarımız ile devamlı irtibatta olacağım. Aylık düzenli toplantılar yaparak istişareleri güçlendireceğiz. Hepimiz biliyoruz ki makam ve mevkiler gelip geçicidir. Muhtarlar demokrasi piramidinin tabanını oluşturan halkımız için önemli bireylerdir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'da muhtarlara büyük önem vermiş. Her defasında milletin evi olan Külliye'de muhtarlarımızı ağırlamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve hükümetimiz 19 Ekim gününü 'Muhtarlar Günü' olarak ilan etmiş. Muhtarlara verilen önemi bir kez daha ön plana çıkarmıştır. Muhtarlar önemli bir görevin kilit noktasıdır. Bu nedenle siz değerli muhtarlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağımıza söz veriyorum. Sizlerin talepleri ile yakından ilgileneceğim" dedi.

 

HİZMET YOLUNDA HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA HAZIRIM

AK Parti çatısı altında yaptığı görevlerden bahseden Taşkapılı, teşkilat yapısını ve teşkilatçılığı bilen birisi olduğunu vurguladı. Taşkapılı, "Geçen dönem AK Parti Afyonkarahisar teşkilatında il yönetiminde yer aldım. Bu dönemde partimizin daha ileriye gitmesi için bütün gücümle çalıştım. Sultandağı ve Sinanpaşa ilçele Koordinatörlüğü görevinde bulundum. Memleketim olan Afyonkarahisar'ı çok seviyorum. Yaklaşık 50 yaşımdayım. 50 yıldan buyana üniversite ve askerlik hayatım hariç kesintisiz ve vasılasız olarak memleketim olan Afyonkarahisar’da  yaşamaktayım. Öncelikle dünya liderimiz ülkemizin ve tüm mazlum coğrafyasının umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ülkemizin geçirdiği bu zorlu dönemde birlikte aynı davanın bir neferi olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu vesile ile 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den Milletvekili aday adayı olarak hem vatan hem de doğup büyüdüğüm şehir olan Afyonkarahisar için her türlü fedakarlığa hazır olduğumu ilan etmek istedim. Bizler kadere inanan insanlarız. Nasibimizde varsa bu kutlu görev yerimizi alıp, fani olan bu dünyada hoş bir sada bırakarak ve güzel şehrimiz Afyonkarahisar'a tüm birikimlerimle katkı sağlamak istiyorum. Bu vesile ile davetimize katılan tüm basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

 

MEMLEKETİME HİZMET ÜRETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIM

Neden Milletvekili aday adayı olduğunu da açıklayan Taşkapılı, şöyle konuştu; "Son derece önem arz eden bir seçim atmosferindeyiz. Ülkemiz her alanda büyüdükçe güçlendirmek 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için, partimizin adı olan adalet ve kalkınma yolunda Afyonkarahisar'ımıza hizmet üretmek için yola çıktım. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın gösterdiği hedefler doğrultusunda milletimizin hak etitği yüksek yaşam kalitesini sağlamak için yola çıktım. Afyokarahisar'ımızın sağlık, turizm, üniversite ve ticaret merkezi haline getirmek için yola çıktım. Doğduğumuz ve doyduğumuz memleketimizin insanlarına hizmet etmek, ahde vefa borcumuzu ödemek için yola çıktım. Afyonkarahisar'ımızın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını biliyorum. Bunların çözümünde devlet ile milletin arasında köprü vazifesi yapacağım.  Çıktığımız bu kutlu yolda mazlumların sesi ve umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak için yola çıktım. Gerçek dava adamlığını şiar edinip, milletime hizmet etme tecrübesinde 'bende varım demek için' aday adayı oldum."

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, aday, adayı, Taşkapılı,, muhtarlarla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı