Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:16
 
"Mücadeleye devam edeceğiz"
Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Afyonkarahisar Temsilcisi Yıldız Değer Hisar Gazetesi'ne derneğin çalışmalarından bahsetti. Değer, yoğun tempo da hız kesmeden tüm engellilere ve yaşlılara gönüllü olarak el uzatmaya devam edeceklerini belirtti.
Gündem Haberi

Engelli annesi olan ve geçmiş zamanlarda çok zorluk çektiğinden dolayı ihtiyaç sahibi engelli ve yaşlı insanlar adına mücadele eden  Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Afyonkarahisar Temsilcisi Yıldız Değer dernek hakkında bilgi verdi.

"ONLARA SEVEREK KOŞUYORUM"

Bende bir engelli annesiyim diyen Yıldız Değer yaşadığı zorlukları ve mücadelelerden bahsetti. Değer," 29 Eylül 2018'de yetki belgemi aldım ve yaklaşık on senedir engelliler derneği manevi ablalık yapıyordum. Onlar çay, kahve ve yemek gibi servis yapıp ihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı oluyordum. Ben onlara hep severek koşuyordum çünkü onların ne zorluklarla karşılaştıklarını çok iyi biliyorum" şeklinde konuştu.

ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR

 Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu'ndan okurlarımıza detaylı bilgi aktaran Değer," Bana genel merkezimizden bir telefon geldi ve beni Afyon'a il başkanı yapmak istediklerini söylediler. Ben yapamayacağımı söyledim ancak bana destek olacaklarını ve herkesin yaptığı gibi benim de yapabileceğimi söylediler. Araştırdım ve gerçekten güzel bir şey olduğunu gördüm kabul ettim. Antalya'dan yetki belgemi getirdikten sonra ilk etkinliğimizi Afyon'da bulunan huzur evinde yaşlılar ile birlikte yaptık. Engelliler günü, yaşlılar haftası ve daha bir çok özel günlerde elimizden gelen çalışmaları yapmaya gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

"GÖNÜL KÖPRÜSÜNDEN GEÇİYORUZ"

Yaptıkları çalışmalardan kısaca söz eden Değer," Bir tane engelli çiftimizin evlilik yıl dönümlerini kutladık. Şu an için 30 adet tekerlekli sandalye tedarik ettik. Bunu da hayır ve yardımsever kardeşlerimiz sayesinde yaptık. Biz gönül köprüsünden geçiyoruz ve bu gönül köprüsünden geçerken kimseyi kırıp incitmeden ilerlemekten yanayız. Bizde üye diye bir kavram söz konusu değil çünkü biz herkesin yanına gönüllü olarak gidiyoruz ve bu işten maddiyat olarak hiç bir beklentimiz yok. Çok sayıda gönüllü sponsorlarımız var ve el birliği yaparak güzel işler yapıyoruz" cümlelerini kullandı.

KÖY VE İLÇELERE DE GİDİYORLAR

Sadece Afyon merkez değil köylere ve ilçelere de gittiklerini belirten Değer," Biz sadece Afyon merkezli değil ihtiyaç sahiplerine göre köylere ve ilçelere de gidiyoruz. Gittiğimiz her yerde de mutlaka sponsorlar bizi buluyor sağ olsunlar. Kimin neye ihtiyacı varsa ona yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bizim sık sık ziyaretlerimiz oluyor gönüllü olmak isteyen yardımseverleri de derneğimize bekliyoruz. Ben devlet büyüklerimizden her zaman engelliler, yaşlılar ve kimsesizler konusunda bizlere yardımcı olmalarını istiyorum" dedi.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Mücadeleye, devam, edeceğiz",
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı