Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 00:00
 
Müslümanlar artık uyanmalı
Mısır’daki katliamın küresel güçlerin Ortadoğu üzerindeki hesaplarının bir sonucu olduğunu belirten MHP İl Başkanı Aziz Aslan, “Dünyada bütün Müslüman ülkelerde din kardeşlerimiz birbirlerine düşürülmüş ve birbirlerine kırdırılmaktadırlar. Artık Müslümanlar çok uyanık olmak zorundadırlar” dedi.
Gündem Haberi
Müslümanlar artık uyanmalı

MHP İl Başkanı Aziz Aslan, Mısır’da yaşananların ülkemizi yakından ilgilendirdiğini söyledi. Binlerce insanın canına ve yaralanmasına sebep olan olayların küresel güçlerin Ortadoğu üzerindeki hesapların sonucu olduğunu belirten Aslan,  Ortadoğu’daki petrol kaynaklarının cazibesi bölgede huzursuzluğun da kaynağı haline geldiğinin söyledi.  Bu huzursuzlukların bizim sınırlarımızın da güvenliğini ortadan kaldırdığına dikkat çeken Aslan, “Elbette sınır güvenliği tehlikemiz, sadece bir faktöre bağlı değildir. Güneydoğudaki yanlış politikalarımız ve lime lime dökülen dış politikamızın da büyük etkendir. Mısır’da her geçen gün iç savaş korkusu büyümektedir. Yapılanlar tam bir vahşet ve katliamdır. Ancak ne yazık ki dünya bu katliama dünya sessiz kalmaktadır. Sadece sözle kınamalar yetmemektedir. Mısır yöneticileri de yaptıkları katliamı savunmaya devam etmektedir. Bu durum gerçekten düşündürücüdür. İnsanlık acil olarak insiyatif almalıdır. Oradaki istikrarsızlık çevreye taşabilir. Mısırdaki taraflar uzlaşarak sorumluluk almalıdırlar” dedi.

Müslümanlar kandırılıyor

Uluslar arası toplumun, darbecilere duyarsız kalmaması gerektiğinin vurgulayan Aslan şöyle devam etti, “Hiçbir vicdan bu insanlık dışı durumu kabul edemez. Dünyada bütün Müslüman ülkelerde din kardeşlerimiz birbirlerine düşürülmüş ve birbirlerine kırdırılmaktadırlar. Bu çok acı bir durumdur. Artık Müslümanlar çok uyanık olmak zorundadırlar. İslam ülkeleri yöneticileri oynanan kirli oyunların en kısa zamanda farkına varmalıdırlar. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Mısır’ın dirliğe, barışa ve güvenliğe bir an önce kavuşması ve kanlı bir iç savaşa meydan verilmemesini diliyoruz.”>>Görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mısır’daki, katliamın, küresel, güçlerin, Ortadoğu, üzerindeki, hesaplarının, bi
Yorumlar
Haber Yazılımı