Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 16:14 Bu haber 340 kez okundu
 
ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFLAR SERGİLENDİ
ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFLAR SERGİLENDİ
- Haberi
ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFLAR SERGİLENDİ

                Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Barosu tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Her Yönüyle Afyonkarahisar’ fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar Akrones Termal Otel'de düzenlenen sergide beğeniye sunuldu.

                Serginin açılışına, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Baro Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akgül ve sanatseverler katıldı. Yarışmaya katılan 1182 fotoğraf arasında, Prof. Güler Ertan, Ahmet Taşdelen, Öğr. Grv. Hayati Ulusay, Av. İsmail Akgül, Doç. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Muhsin Divan ve Muzaffer Uyan’dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu, ilk üç derece ile sergilemeye layık görülen 27 fotoğraf sergide ilk kez görücüye çıktı. Açılışın ardından, “Kamış Hasadı” isimli eseriyle birinci olan Abdurrahman Çetin'e, “Bulgur Kaynatmak” isimli eseriyle ikinci olan Yılmaz Kalpalp’e ve “El Emeği” isimli eseriyle üçüncü olan Ufuk Turpcan’a ödül ve başarı belgeleri takdim edildi.

                Ödül töreni öncesinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Hepimiz güzel bir etkinlikte yine beraberiz. İlimiz tarihin, kültürün ve doğanın her türlü özelliğini taşımaktadır. Tarihten beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunların kalıntıları hala günümüze kadar gelmiştir. İlimiz yine birçok yerde göremeyeceğimiz doğal güzelliklere sahiptir. Bunların fotoğrafla bir anlamda ölümsüzleştirilmesi hem eserlerimizin bugün değerini anlamamıza vesile olacak, hem de ileriye yönelik onlar bir arşiv belgesi olarak kalacaktır. Bu tür fotoğrafları basın yayın organlarında zamanla 1900’lerin başında İstanbul, 1930’larda Afyonkarahisar gibi değişik isimlerle gördüğümüzde çok farklı bir duygu ile bakıyoruz. Bugün de yine hayat tarzımızı, günlük yaşantımızı, tarihimizi, kültürümüzü ve doğamızı bu tür fotoğraflarla kalıcı hale getirebilirsek bu bizim en büyük mutluluğumuz olacaktır. Ben emeği geçen herkesi huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum. Belediye Başkanlığımıza, Rektörlüğümüze ve Baromuza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Emeği geçen diğer arkadaşlarımızı da tebrik ediyor ve hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

 
Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: ÖDÜLLÜ, FOTOĞRAFLAR, SERGİLENDİ ,
Yorumlar
Haber Yazılımı