Haber Detayı
03 Haziran 2016 - Cuma 17:43 Bu haber 1069 kez okundu
 
“Ofisiniz Size İyi Gelecek”
Merkezi Zonguldak’ta bulunan ancak Afyonkarahisar’da 5 yıldır Gazlıgöl Caddesi hizmet veren Doxa Firmasının Afyonkarahisar Yetkilisi İlker Gümüş, Afyonkarahisar’da 5 yıldır kurumsal ve Devlet Malzeme Ofisine hizmet verdiklerini söyledi.
Ekonomi Haberi
“Ofisiniz Size İyi Gelecek”

Afyonkarahisar’da çoğu resmi kurumların işlerini yaptıklarını ifade eden Gümüş, Sektörel bazda en çok otel, cafeterya ve en önemlisi de resmi kurumların bekleme koltuklarının işlerini yaptıklarını söyledi. Gümüş, “Malzeme açısından ise sandalye masa, koltuk, lobi koltukları, büro malzemeleri, büro malzemelerinin yanında ofis koltukları, okul sıraları bulunmaktadır” dedi.

“GERÇEK GİBİ GÖRÜNDÜĞÜ HALDE GERÇEK OLMAYAN”

Doxa firması hakkında da bilgiler veren İlker Gümüş, “Platon’a göre; doxa, idealar dünyasından yansımış olan, algı dünyasının bilgisi olup, doğruluğu herhangi bir gerçekliğe dayandırılamayan, ispatlanmamış sanı-görüştür. Descartes renkleri kanıtlanamadığı için reddetmişti. Pek çok filozof, ”gerçek gibi göründüğü halde gerçek olmayan” diye tanımladıkları Doxa’yı küçümsemişlerdi. Oysa matematiğin de, müziğin de doxa olduğunu düşünmeden belki. Renkler değil mi, çoğu zaman tercihlerimizi belirleyen? Gerçeği sorgularken, doxa’yı (gerçeğin sahte görüntüsünü) yok saymışlardı. Nesne- zihin ilişkisinde, zihni ön plana alırken, doxa’yı yaratanın tam da zihin olduğunu görmezden gelerek” diye konuştu

MUTLULUĞUN KAYNAĞI DOXA’DIR

“Hayat doxa’dır, zihnimizde yarattığımız şeylere ”gerçek” diye sarılmamızdan ibarettir yaşamak” diyen Gümüş: “Mutluluğun da mutsuzluğun da kaynağında doxa vardır. Her birey doxa’sını kendi elleriyle inşa eder. Hayat doxa’dır. Yaşamak hatta bir birey olmak doxa’dır. Duygular ve algılar da keza öyle. Doxa’nın inşa ettiği hayatlarımıza bakıp seviniyoruz, üzülüyoruz, acı ve hasret çekiyoruz. Bazen bunlara sımsıkı sarılmak oluyor yaşamak. Her insan, ya doxa’nın farkına varacak ya da yalan gerçekliğinin yanılsaması içinde kaybolacak” ifadelerini kullandı.

“İSTİYORUZ Kİ, DÜNYADAKİ BÜTÜN SORUNLAR MASA BAŞINDA ÇÖZÜLSÜN”

Gümüş, sözlerine şöyle devam etti: “İşte bizim çıkış noktamız da kendi doxa’mızdı. Amacımız; yaptığımız ürünlere, duygularımızı, algılarımızı, inançlarımızı, sevgimizi katarak tüm doxa’lara ulaşmak. Tasarımla, renkle, estetik duygularımızla, bütün beklentilere cevap verebilmek. Huzur dolu mekanlar yaratmak istiyoruz. Salt doğrunun, salt gerçeğin peşinde değiliz.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyonhaber, doxa, afyon,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Ofisiniz Size İyi Gelecek”
“Ofisiniz Size İyi Gelecek”
Yorumlar
Haber Yazılımı