Haber Detayı
24 Kasım 2015 - Salı 17:49
 
ÖĞRETMEN BİR ÜLKE İÇİN HERŞEYDİR
Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Öğretmen bir öğrenci, bir aile, bir toplum için, bir ülke için her şeydir. Öğretmeni olmayan bir toplumun geriye hiçbir şeyi kalmaz” dedi.
Eğitim Haberi
 ÖĞRETMEN BİR ÜLKE İÇİN HERŞEYDİR

Milli Eğitim Müdürü Yalçın 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLACAK

Yalçın mesajında, “Ülkemizin ve çocuklarımızın aydınlık günlere yürümesinde onlara yol gösteren sizin ışığınızdır. Sevgiyle ektiğiniz tohumların yeşerdiği, ellerinize batan dikenlerine rağmen yetiştirdiğiniz güllerin burcu burcu koktuğu, gökyüzünün her gece yıldızlarla kaplı olduğu güzel günlerin mimarları şüphesiz ki sizler olacaksınız. Geçmişten aldığı emaneti geleceğe güvenle teslim etmeyi kendine kutsal bir vazife edinmiş bir meslek anlayışıyla yetiştirdiğiniz,  kalbiyle kendi değerlerine, aklıyla geleceğin gelişmelerine bağlı dinamik nesiller geleceğimizin teminatı olacaktır. Sizlerin bu ideali bazen aile hayatınızın bile önünde tuttuğunuzu biliyor ve bu uğurdaki özverili, azimli, onurlu ve takdire şayan çalışmalarınızla gurur duyuyorum” dedi.

ÖĞRETMEN BAKIŞINA HER ZAMAN İHTİYAÇ OLACAK      

Öğretmenin, bir öğrenci, bir aile, bir toplum için, bir ülke için her şey olduğunu kaydeden Yalçın şunları söyledi: “Öğretmeni olmayan bir toplumun geriye hiçbir şeyi kalmaz.  Öğrencinin başını okşayacak şefkatli bir öğretmen eline,  minik yüreğini dolduracak sıcak bir öğretmen tebessümüne, bazen kendi karanlığında bazen de zamanın karanlığında kaybolan öğrenciye ışık olacak bir öğretmen bakışına her zaman ihtiyaç olacaktır. Bizim ülkemizde her öğretmen arkadaşımın bu bilinci ve bu sevdayı taşıdığından asla şüphem yoktur. Ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anarken en kalbî duygularımla Öğretmenler Gününüzü kutluyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Metin, Yalçın,
Yorumlar
Haber Yazılımı