Haber Detayı
26 Kasım 2015 - Perşembe 16:37
 
OKÇULUĞU AFYONKARAHİSAR’A ÖĞRETELİM
Okçuluk Afyonkarahisar İl Temsilcisi Rıfat Okumuş, okçuluk sporunun yeterli desteği görmediğini savunarak, Afyonkarahisar'da okçuluk sporunu bir türlü profesyonelliğe dökemediklerini belirtti.
Spor Haberi
OKÇULUĞU AFYONKARAHİSAR’A ÖĞRETELİM

2014-15 yılından bu yana Afyonkarahisar’da her hangi bir faaliyet gösteremeyen ‘Okçuluk’ branşının gelişmemesini Afyonkarahisar Okçuluk il Temsilcisi Rıfat Okumuş, açıkladı. ‘Yeteri desteği’ göremediklerini belirten Okumuş, ‘Gönül desteği’ olmasının önemine de vurgu yaptı.

"MADDİ VE MANEVİ DESTEK YOK"

Afyonkarahisar Okçuluk il temsilciliği görevini üstlenen Rıfat Okumuş, Afyonkarahisar’da yeteri desteği göremediklerini ve bu desteğin yanı sıra gönül desteğinin de olmadığını vurguladı. Afyonkarahisar’da profesyonelliğe adım atacak 12 sporcusunun olduğunu vurgulayan Ayhan, toplamda da 48-50’e yakın lisanslı sporcularının olduğunu kaydetti. Sporun spor adına yapılmadığını dikkat çeken Afyonkarahisar Okçuluk İl Temsilcisi Rıfat Okumuş, “Afyonkarahisar’da okçuluk branşını bir türlü profesyonelliğe dökemedik. Okçuluk bir ‘Ata sporumuzdur’. Ama her nedense bir türlü Afyonkarahisar’da kendine yer bulamıyor. Önceden bir destek vardı. Önceki yıllarda engellilere yönelik güzel bir çalışmamız oldu. Afyonkarahisar’da spor, spor adına yapılmıyor. Gönül isterdi ki gençlerimiz gönül desteği versin. Ama yetiştirdiğim 10-12 profesyonelliğe adım atabilecek sporcumuz var. Oda malzeme desteği olmadığı için, onlarda bir türlü okçuluk branşına yönelmiyor” diye konuştu.

"KISITLI İMKANLARLA ÇALIŞIYORUZ"

Eskişehir ve Denizli gibi çevre illerin çok ileri seviyede olduğunu sözlerine ekleyen Okumuş , “Çevredeki illerimize bakıyoruz. Bizden çok çok ileri seviyedeler. Ama Afyonkarahisar’da yeteri kadar destek olmadığı için, hep yerimizde sayıyoruz. Branşı geliştirmek adına bize bir spor salonu ile zar zor çalışmalarımızı sürdürüyoruz. . Bizde kendi imkanlarımız çerçevesinde,  çalışmalarımızı sürdürdük.. Gençlik Hizmetlerinin bize verdiği malzeme, amatör malzemeler. Yani hiçbir şey yolunda gitmiyor. O yüzden verilen imkanlar doğrultusunda tabi ki Afyonkarahisar geri kalır” ifadelerini kullandı.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYALIM”

Okçuluk Afyonkarahisar İl Temsilcisi Rıfat Okumuş yapacakları etkinlik hakkında da da bilgiler verdi“3.ARALIK.2015 DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNÜ Anma Nedeniyle 28.Kasım.2015 Cumartesi günü Saat 9-00 da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ATATÜRK Kapalı Spor Salonu Eskrim Salonunda Engelli kardeşlerimize Okçuluk il Temsilcimiz ve Okçuluk Antrenör nezaretinde Ok atma müsabaka turnuvası yapılacak olup Cumartesi günkü programa yaş sınırı olmadan Engelli Bay, Bayan kardeşlerimizin katılımlarını bekliyoruz.Toplum olarak birbirimize sarılalım engelli kardeşlerimize sayip çıkalım Bizler bile şu anda sağlam insanlarız ama her an engelli birey adayıyız unutmayalım” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Okçuluk, Afyonkarahisar, İl, Temsilcisi, Rıfat, Okumuş,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
OKÇULUĞU AFYONKARAHİSAR’A ÖĞRETELİM
OKÇULUĞU AFYONKARAHİSAR’A ÖĞRETELİM
OKÇULUĞU AFYONKARAHİSAR’A ÖĞRETELİM
OKÇULUĞU AFYONKARAHİSAR’A ÖĞRETELİM
Yorumlar
Haber Yazılımı