Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 00:00
 
Okulun taşınma kararı velileri kızdırdı
Dinar ilçesinde Sermaye Piyasası Kurulu İlkokulu’nun Menderes ilkokuluna taşınacak olmasına öğrenci velileri tepki gösterdi. Başkan Acar, öğrenci velilerini sakinleştirdi.
Gündem Haberi
Okulun taşınma kararı velileri kızdırdı

Bunun üzerine Dinar Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Saffet Acar ve İlçe Milli eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu okula gelerek velilerle görüştü. Belediye Başkanı Saffet Acar öğrenci velilerine “Bu seneki sıkıntıyı bir şekilde aşmaya çalışacağız. Buradaki sıkıntıyı sizden evvel ben biliyorum. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, bende bu mahallenin çocuğuyum, bu seneki mevcudu bir alınsın bu senede idare etme şansı varsa idare edilsin. Bakın kendi şahsi arsamdan 8 bin beş yüz metrekare yeri verdim biran evvel bir ilkokul yapılsın diye. Sizler için elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi.

 Çaresini bulacağız

Bir öğrenci velisi “Bu okul başka yere alınırsa ben çocuklarımı nasıl göndereceğim”  sorusu üzerine Başkan Acar ;”Bu çocuklar bizim de çocuklarımız bir çare bulacağız sen merak etme” cevabını verdi. SPK ilkokulunun öğrenci velileri; “ Cumhuriyet, Hürriyet ve Yeni Mahalle de oturan öğrenciler bu okula gidiyorlar şimdi bizim çocuklarımız otogar mahallesinde bulunan menderes ilkokuluna taşınmasını söylüyorlar o yüzden buradayız” şeklinde konuştular.Kaymakam Kula gerekli mercilerle görüşerek Başkan Acarla birlikte okuldan ayrıldı.>>Görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dinar, ilçesinde, Sermaye, Piyasası, Kurulu, İlkokulu’nun, Menderes, ilkokuluna,
Yorumlar
Haber Yazılımı