Haber Detayı
20 Mart 2017 - Pazartesi 15:08
 
Özkal gönülleri fethetti
Park Afyon alışveriş merkezinde vatandaşları ve esnafı ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, tek tek yüzlerce vatandaşla bir araya geldi. Vatandaşları hal hatırlarını sorarak bir istekleri olup olmadığını öğrenen Milletvekili Özkal, vatandaşlardan 16 Nisan referandumunda tercihlerinin ‘evet’ olmasını istedi.
Siyaset Haberi
Özkal gönülleri fethetti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Park Afyon alışveriş merkezinde vatandaşları ve işletmeleri ziyaret etti. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın eşi Emine Çoban ve AK Partili kadınların da eşlik ettiği ziyarette, ilk olarak firmaların açtığı tanıtım stantları gezen Milletvekili Hatice Özkal, stantlarda görevli personelle sohbet etti. Çalıştıkları firmaların nasıl bir tanıtımını yaptıklarının yanı sıra personelin de talep ve önerilerini dinleyen Milletvekili Özkal, personelle uzun uzun sohbet etti. Stantların yanı sıra Park Afyon’daki işletmelere de ziyaretlerde bulunan Özkal, hem işlerle ilgili hem de anayasa değişikliyle ilgili Park Afyon esnafı ile işletmelerde çalışan personelin görüşlerini aldı.

Beyaz eşyada ÖTV indirimi sonrası satışların arttığını ifade ederek indirimin uzamasını isteyen işletmecilere, taleplerini hükümet yetkililerine ileteceğinin sözünü veren Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, referandum sonrası TBMM’de vatandaşlara ve iş hayatına yönelik bekleyen pek çok düzenlemenin yapılacağını anlattı. Türkiye’yi güçlü ve güzel yarınlara taşımak için çalıştıklarını anlatan Milletvekili Özkal, güçlü Türkiye’nin koruyucu sigortası olan Cumhurbaşkanlığı sisteminin önemini anlattı. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle; Türkiye’nin hem ağır ağır bürokratik yükten hem de hükümet kurulamaması ve sık sık gündeme gelen seçimlerden kurtulacağını ifade eden Özkal, Cumhurbaşkanları ile Başbakanlar arasında yaşanan tartışmaların son bulmasıyla Türkiye’nin daha hızlı işleyen bir sistemle hızla kalkınacağını ve güçleneceğini kaydetti.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İLE İLGİLİ ÇOK OLUMLU TEPKİLER ALDIK

Hafta sonu olması sebebiyle oldukça dolu olan Park Afyon’da, mağazalar ile alışveriş merkezinin içindeki vatandaşlarla da sohbet eden Milletvekili Hatice Özkal, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Vatandaşlarla tek tek sohbet eden Hatice Özkal, vatandaşların hem sıkıntı ve taleplerini hem de günlük yaşamlarıyla ilgili anlattıklarını dinleyerek gönülleri fethetti. Afyonkarahisarlı kadınların içtenlikle sarıldığı Özkal, çocukları da kucağına alarak sevdi. Vatandaşlara referandumla ilgili görüşlerini soran Özkal, “Evet’ diyen de ‘hayır’ diyen de bizim vatandaşımız. Tüm vatandaşlarımızla gönülden sevgiyle muhabbet ettik. Evet diyen vatandaşlarımızdan desteklerinin 17 Nisan’ a kadar sürmesini istedik. Kararsız olan vatandaşlarımıza anayasa değişikliğinin niye gerekli olduğunu ve bu değişikliğin Türkiye için nasıl önemli bir dönüm noktası olduğunu anlatmaya çalıştık. Çok güzel, ülkemizin geleceği için çok olumlu tepkiler aldık. Neredeyse yok denecek kadar az sayıda olsa da; ‘hayır’ diyen vatandaşlarımızın gerekçelerini dinleyerek, onlara değişikliğin gerekliliğiyle ilgili kendi düşüncelerimizi anlattık. Ama her sohbetimizin sonunda vatandaşlarımızla hoşça vedalaştık” şeklinde konuştu.    

6 SIFIRI HATILAMADIĞIMIZ GİBİ SÜPER GÜÇ TÜRKİYE’NİN İNSANLARI DA BUGÜNLERİ HATIRLAMAYACAK

Afyonkarahisar’ın yanı sıra çok sayıda Uşak, Isparta ve Kütahya’dan gelen vatandaşla da karşılaşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, komşu şehirlerden gelen vatandaşlara kendi şehirlerinin milletvekillerine selam götürme sözü verdi. Vatandaşlarla hem kendi geldikleri şehirler hem de referandumla ilgili konuşan Milletvekili Özkal, anayasa değişikliğinin Türkiye’nin kaderini belirleyeceğini anlattı. Vatandaşlara; “referandum parti meselesi değil ülke meselesi. Bu referandumda, ülkemizin mevcut durumunu mu koruyacağını yoksa lider ve güçlü bir ülke mi olacağını oylayacağız” diyen Özkal, vatandaşlardan kararlarını Türkiye’nin büyük hedeflerini düşünerek vermelerini istedi. Avrupalılar başta olmak üzere pek çok ülkeden referandum karşıtı açıklamalar geldiğini hatırlatan Özkal, “2002 yılında dünyanın en büyük 25’inci ekonomisi olan ülkemizi bu yıl dünya 16’ıncılığına taşıdık. AK Partinin yoğun ve istikrarlı iktidarına rağmen 15 yılda 9 sıra yükselebilmişiz. Referandumda ‘hayır’ demek;  ‘Türkiye bu orta sıralarda kalsın. Kendi yağında kavrulsun’ demek. ‘Evet’ demek ise; ‘Türkiye lider olsun, Türkiye güçlü ve en büyüklerden biri olsun demek anlamına’ geliyor. Bugün nasıl paradaki 6 sıfırı kimse hatırlamıyorsa, gün gelecek dünyanın en büyük bir iki ekonomisinden, bir iki süper gücünden birinde yaşayan Türk insanları da bu günleri hatırlamayacak.  Anayasa değişikliğinin bu etkiyi yapacağını sadece biz görmedik. Başta Avrupa olmak üzere bazı sözde dost ülkeler de gördü. Bakanlarımızı ülkelerine almamaları da gazetelerinde Türkçe ‘hayır’ yazılı manşetler atmaları da bundan kaynaklanıyor. Büyük, güçlü ve lider Türkiye’nin ihtimali bile korku dağları oluşturmaya yetti.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Özkal gönülleri fethetti
Yorumlar
Haber Yazılımı