Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 13:48
 
ÖZKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU
Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Av. Ali Özkaya Dinar Seçim Bürosunda merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantı yaptı. Sabah kahvaltısında muhtarlarla bir araya gelen Özkaya, Dinar ve köyler için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.
Siyaset Haberi
ÖZKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU

Merkez mahalle ve köy muhtarlarının sorunlarını dinleyen Özkaya, en önemli sorunlar arasında yer alan çiftçilerin sulama sorunları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Önceden kapalı sulama sistemi yapılmış ancak boru sorunu yaşayan köylüleri bilgilendiren Ali Özkaya şunları söyledi, "Bildiğiniz üzere bazı bölgelerimizin kapalı sulama sistemleri yapılmıştı. Ancak başta Dikici köyü olmak üzere iş yapanın kalitesiz boru kullanımı nedeniyle bazı sorunlar oluşmuştu. Biz bu yaşanan sorunları göz önünde bulundurarak yeni yapılacak sulama sistemleri ihalelerinde bazı şartlar aramaya başladık. Bundan sonra ihale aşamasında en kaliteli malzeme istenecektir. Yine muhtarlarımızın ısrarla Irgıllı Sulama Birliğinden kurtulma isteklerine kayıtsız kalmayacağız. Bu beş köyü Irgıllı Sulama Birliğinden kurtaracağız. Dombay Ovası Kapalı sulama sistemine gelince, rehabilitasyon çalışmaları sona erdi. İnşallah yakın zamanda Devlet Su İşleri tarafından ihalesi yapılarak yapımına başlanacak. Çağlayan ve Çayüstü Köylerinin göletleri bitmek üzeredir. Çöl Ovası arıtma sistemi ihalesi ise önümüzdeki ay yapılacak" dedi.

Köy Muhtarlarını bilgilendirdikten sonra merkez mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyen Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Av. Özkaya Dinar merkezde daha önceden söz verdikleri beş yatırımın yapıldığını ve diğer yapılması gereken devlet yatırımlarının da hızla devam ettiğini söyledi. Merkez mahalle muhtarlarıyla birlikte bütün sorunları çözmek için hazır olduklarını kaydeden Özkaya toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi, "Dinar'ımıza sizlerinde bildiği üzere, ceza evi, Trafo merkezi, Organize Sanayi Bölgesinin tamamlanması, Kredi yurtlar kurumu, Orman İşletme müdürlüğü, SGK merkezi, yeni hastane gibi daha adını sayamadığım bir çok yatırım yapıldı. Yeni Dinar Devlet Hastanemizin 100 olan yatak kapasitesi 140'a çıkarılarak MR cihazının ilçemize alınmasını sağlayacağız. Bu sayede MR hizmeti için insanlarımız Isparta'ya ya da Afyonkarahisar'a gitmek zorunda kalmayacaklar. Dinar'da diğer önemli bir sorunumuz ise eğitim sorunudur. Fatih Mahallesinde bulunan TOKİ evlerinin olduğu bölgeye Ana okulu, İlk okul ve orta okul yaparak o bölgeyi eğitim kampüsü haline getireceğiz. Eski ceza evinin bulunduğu yere 200 kişilik kız öğrenci yurdu yapacağız. Eski hastanemiz ise yatılı bir liseye verilecek. Bu çalışmalarımızın yanında ilçemize 4 yıllık bir okul kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. EN önemli eğitim yatırımlarından olan dört yıllık üniversite ile ilçemiz gerçekten de çağ atlayacaktır" dedi. 

afyon dinar siyaset haberleri afyon haber medyaafyon.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZKAYA, MUHTARLARLA, BULUŞTU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÖZKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU
ÖZKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU
ÖZKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU
ÖZKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU
ÖZKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU
ÖZKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU
Yorumlar
Haber Yazılımı