Haber Detayı
11 Ekim 2016 - Salı 17:15 Bu haber 856 kez okundu
 
Parkhayat’da hayat bulan hastalar
Afyon PARKHAYAT hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde yapılan Duodenalswitchkalıcı kilo verme ameliyatları ile ilgili Başhekim Süleyman Şahin bilgiler verdi.
Sağlık Haberi
Parkhayat’da hayat bulan hastalar

Başhekim Dr.Süleyman Şahin: “ Hastanemiz Genel Cerrahi kliniğinde en etkin obezite cerrahisi olan Duodenalswitch ameliyatı kalıcı kilo verme, yandaş hastalıkların ve şeker hastalığının tedavileri,başarı ile rutin olarak yapılmaktadır.Duodenalswitch ameliyatının obezite ve sebep olduğudiğer hastalıklara karşı iyi sonuçlar ortaya koymasına rağmen, yapılan bütün obeziteameliyatları arasındaki yeri % 1’in altındadır. Bu istatistiğin altında yatan en etkili neden tüp mide ve gastrit bypass ameliyatına göre cerrahi teknik, ekipman ve donanım güçlüğüdür. Hastanemiz son teknoloji ekipman ve donanımıyla,Genel Cerrahi kliniği ameliyathanesi ve üstün yoğun bakım izlemi ile tüm kompleks obezite cerrahi ameliyatlarını başarı ile uygulamaktayız.” Dedi.Muradiye Gürkan isimli hastamız daha önce birçok merkeze başvurmasına rağmen ameliyat konusunda olumsuz sonuçlar almış. Şikâyetlerinin artıp hastanemize başvurmasıyla birlikte hastamızın VKİ’i 50’nin üzerinde iken, yüksek doz antihipertansif ve insülin kullanmakta idi. PARKHAYAT hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde Prof. Dr. Yüksel Arıkan, Op. Dr. Süleyman Şahin ve Doç.Dr. Mustafa Özsoy tarafından oluşturulan konseyde detaylı incelemeler sonrasında en uygun ve etkili obezite cerrahisi olan duodenalswitch operasyonu uygulanmasına karar verildi. Titiz bir ameliyatla ve yoğun bakım süreci sonrasında sağlığına kavuşup taburcu olan hastamızın kontrollerinde ilaçları kademeli olarak kesildi.

PARKHAYATHastanesi Genel Cerrahi kliniği olarak her hastaya aynı ameliyattan ziyade hastaya özgü cerrahi planlanması gerektiğini önermekteyiz. Obezitegenel olarak ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu nedenle hastalarımıza düzenli egzersizler yapmalarınıöneriyoruz. Diyet ve egzersizlere rağmen kilo veremiyorsanız genel cerrahi ve obezite cerrahi polikliniğimize başvurabilirsiniz. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber, park, hayat, afyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı