Haber Detayı
16 Ağustos 2013 - Cuma 00:00
 
Rafet El Roman Emirdağ’ı coşturdu
Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen Emirdağ Gurbetçi Festivali bu yılda birbirinden değerli sanatçıları Emirdağlılarla buluşturdu. 3 gün süren festivalde 1. ve 2. günü tam bir karnaval havasında geçerken 3. ve son günde ise muhteşem bir görsel şölene dönüştü.
Kültür Haberi
Rafet El Roman Emirdağ’ı coşturdu

Emirdağ Gurbetçi Festivali 3. Gününe Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, Afyonkarahisar Rektörü Mustafa Solak, Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca, Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı Hacı Halil Yedikapı ve Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse katıldı. Vali Balkanlıoğlu ve beraberindekiler festival alanına kurulan standları gezerek vatandaşlarla sohbet ederek hayırlı işler dileklerinde bulundu. Vali Balkanlıoğlu’na vatandaşların yoğun ilgisi görülürken  kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen Emirdağlı hemşerilerinide kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mısır’da gerçekleşen katliamlar kınandı

Saat 20.30’da AKÜ Ada Dans Grubunun sergilediği folklör gösterileri başlayan festival protokol konuşmalarıyla devam etti. İlk olarak Vali İrfan Balkanlıoğlu Emirdağlı hemşerilerini selamlayarak ‘’Öncelikle hepinize hayırlı akşamlar iyi eğlenceler diliyorum. Böylesine bir günde birlik ve beraberliğimizin bozulmamasını temenni ediyorum. Mısır’da gerçekleşen katliamları şiddetle kınarken buradan hepsini lanetliyorum. Hayatını kaybeden binlerce kardeşlerimize ise Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim ülkemizide karıştırmak isteyenler asla ama asla bu emellerine ulaşamayacaklardır. Tekrar hepinize iyi eğlenceler diliyorum.’’ Dedi. Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca ise konuşmasında ‘’ Sevgili Emirdağlı hemşerilerim hepinizi selamlayarak hepinize iyi eğlenceler diliyorum. Emirdağlılar olarak Belçikada varız, Fransada varız, Hollandada varız, Almanyada varız kısacası Dünya’nın dört bir yanında varız. Ben Emirdağ’ın Kaymakamı olmaktan gurur duyuyorum ve hepinize tekrardan iyi eğlenceler diliyorum.’’ Dedi

“Biz gelenekçi devletlere dayalı büyük bir milletiz”

Son olarak ise Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala Hemşerilerine seslenerek ‘’ Sevgili hemşerilerim hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. İşte Devletimizin gücü, ve bu vatanın hizmetkarları. Sizlere her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ben bu vesile ile Valime,  Rektörüme Say İl Emniyet Müdürüme ve Kaymakamıma bize verdikleri destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bakın sayın Valimizin dediği gibi Mısırda binlerce kardeşimiz öldürülüyor. Ama bizim ülkemizde böyle birşeyin olması mümkün değil. Biz gelenekçi devletlere dayalı büyük bir milletiz. Allah bize o günleri göstermesin ve birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Emirdağlılar Sanatçılarla Coştu

Protokol konuşmalarının ardından saatler 21.30 u gösterdiğinde Türkiye’nin kalbine taht kuran duygusal şarkıların prensi Rafet El Roman sahne aldı. Yaklaşık 25 bin kişinin doldurduğu festival alanında insanlar yürümekte zorlanırken Rafet El Roman seslendirdiği duygusal şarkılarla Emirdağlılara festivalin son gününde unutulmaz bir gece yaşattı. Rafet El Romanın ‘’ Aşkına Sürgün’’ şarkısında düet yaptığı Azerbaycanlı Ezo’da festivale katılırken Rafet El Roman ile birlikte seslendirdiği şarkılarla Emirdağlı gençleri kendine hayran bıraktı. Muhteşem bir görsel şölene dönüşen festivalde en dikkat çekici olay ise yaklaşık 25 bin kişinin bulunduğu alanda en ufak bir aksaklık yada en ufak bir kavga veya olayın olmamasıydı. Yaklaşık 1.5 saat sahnede kalan Rafet El Roman’a Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala tarafından Emirdağ topak ev ve Emirdağ dergisi takdim edildi. Konser sonlarına doğru havai fişek gösterileri misafirleri heyecanlandırırken, Rafet El Roman’ın tüm Emirdağlıları selamlaması ile konser son buldu. Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala konser sonrası festivalde görev yapan Emirdağ Belediyesi Personellerini toplayarak böylesine muhteşem bir festivalde göstermiş oldukları çalışmalardan dolayı tek tek tebrik ederek teşekkür etti. Festival Başkan Pala’nın Emirdağlı hemşerileri ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle birlikte son buldu.>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Her, yıl, Geleneksel, olarak, düzenlenen, Emirdağ, Gurbetçi, Festivali, yılda, b
Yorumlar
Haber Yazılımı