Haber Detayı
27 Kasım 2015 - Cuma 17:00
 
REKTÖR, AFGAN ÖĞRENCİLERİN İSTEKLERİNE KULAK VERDİ
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AKÜ’de çeşitli lisans ve önlisans programlarında eğitim gören Afganistanlı öğrencilerle bir araya geldi.
Gündem Haberi
REKTÖR, AFGAN ÖĞRENCİLERİN İSTEKLERİNE KULAK VERDİ

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Prof. Dr. İsa Sağbaş’ın da katıldığı toplantıda Solak, AKÜ’nün diğer ülkelerden gelen öğrencilere önem verdiğini belirterek, öğrencilerin yükseköğrenim süresince gereksinim duydukları ihtiyaçlarını karşılamak için AKÜ yönetiminin çaba gösterdiğini kaydetti.

YÖNETİM OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Uluslararası bir üniversite olabilme adına AKÜ’nün dünyanın pek çok bölgesinden öğrencisi olduğunu belirten Solak, bu konuda fuar katılımları başta olmak üzere pek çok tanıtım faaliyeti düzenlendiğini belirtti. Yabancı öğrencileri AKÜ’nün, Afyonkarahisar’ın ve Türkiye’nin elçileri olarak gördüklerini ifade eden Solak, “Öğrencilerimizin AKÜ’deki eğitim hayatlarında rahat etmeleri için üniversite yönetimi olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

REKTÖRE ANLAMLI HEDİYE

Solak, öğrencilerin lisans eğitimlerinin ardından yüksek lisans ve doktora eğitimi almaları konusunda da tavsiyelerde bulundu. Öğrenciler adına söz alan Rahim Alimi ve Yasif Tafakori ise Afgan öğrencilerin üniversiteden istekleri konusunda bilgiler verdiler. Görüşmede Rektör Solak’a Afganistan yerel kıyafeti hediye edilirken toplantı hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu. Toplantıya Rektör Solak, Rektör Yardımcıları Karakaş ve Sağbaş’ın yanı sıra Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hüdai Koçyiğit, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yılmaz Sarpkaya ile Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Arş. Grv. Eray Eymir ve Arş. Grv. Emre Baysan ile öğrenciler katıldı.>>> Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı