Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 22:38
 
Saadet partisi afyonkarahisar il başkanliği basin açiklamasi
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü. Biz farkındayız!..Farklılıklarımız, zenginliğimizdir. Hayatımıza kattıkları değerden ötürü bütün down sendromlu kardeşlerimizi tebrik ediyorum.Farklılıklar ayrıştırıcı değil, tamamlayıcıdır.
Siyaset Haberi
Saadet partisi afyonkarahisar il başkanliği basin açiklamasi

Huzur ve barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip kandilinde yapacağımız ibadet ve dualar inşallah özümüze dönüşün bir vesilesi olur. Bizi biz yapan değerlerimizi hatırlamamıza ve güçlendirmemize yardımcı olur. Birlik ve beraberliğimizi güçlendirir. Öfkemizi, sevgiye, düşmanlıklarımızı kardeşliğe dönüştürür. Bu temenni ile aziz milletimizin ve İslam âleminin Regaip Kandilini kutluyor, bu mübarek günün bütün dünya da barış ve huzurun hâkim olduğu bir dünyaya vesile olmasını diliyorum.

 

Değerli Basın Mensupları

 

ÇANAKKALE ZAFERI

Tarih sadece anmak için değil anlamak ve ders çıkarmak için vardır. Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders ise; birlik ve beraberliğimizdir. Bundan 103 yıl önce Çanakkale’de ortaya konan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız. Çünkü biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiç bir engel, bozamayacağımız hiçbir oyun yoktur

Ülkemizin ve bölgemizin bugün Çanakkale’den daha sinsi ve tehlikeli kuşatmalarla karşı karşıyadır.Dedeleri Çanakkale’de omuz omuza çarpışırken şehit düşenlerin torunları bugün aralarına fitne tohumları ekilerek birbirine düşürülmeye çalışılıyor. İslam coğrafyası, etnik, bölgesel ve mezhepsel farklılıklar tahrik edilerek parçalanmaya çalışılıyor. Bu oyunu bozmanın yolu daha fazla birlik, daha fazla beraberlik ve daha fazla kardeşliktir. Daha fazla adalet, daha fazla özgürlüktür. Bizi kutuplaştırmaya çalışanlara inat daha fazla kucaklaşmaktır. Ayrıştıran değil birleştiren olmaktır. Bu temenni ile aziz milletimizin Çanakkale Zaferi’nin 103. yılını kutluyor, bu vatanı korumak için can veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum

 

 

Değerli Basın Mensupları

KAHRAMAN ORDUMUZU TEBRIK EDIYORUM

Yaklaşık 2 aydır süren ve 18 Mart’ta zaferle nihayete eren Zeytindalı Harekatı kapsamında Afrin şehir merkezini başarıyla kontrol altına alan kahraman ordumuzu tebrik ediyorum.Bu harekâtta en büyük pay şüphesiz ki Mehmetçiğe aittir. Ordumuzun harekât sırasında ortaya koyduğu cesaret, itina ve fedakârlık takdire şayandır.Harekât sırasında şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, gazilere acil şifalar niyaz ediyoruz. Bundan sonrası için sınır güvenliği kadar kardeşliğin tesisi de çok önemli. Büyük resmi doğru okumadan üzerimize planlanan oyunların farkına varmadan bölgemizde kalıcı barışın sağlanması kesinlikle mümkün değildir.

 

 

Irak’ın ABD tarafından işgalinin 15’inci yıldönümüdür.15 yıldır aynı plan yürüyor, aynı harekât devam ediyor. Ve biz bugün Amerika’ya karşı dizlerini döven, feryat eden bir hükümet ile karşı karşıyayız. Ama ne yazık ki bu tehlikeyi bertaraf edecek ciddi adımların atıldığı da söylememiz mümkün değildir. Vaktiyle yapılan vahim stratejik hatalar, taktik iyileştirmelerle kökten düzeltilemez. Bölgede huzur ve istikrar ortamı ancak uzun vadeli ve çok yönlü stratejilerle sağlanabilir.

 

BÖLGESEL BIR KONFERANS

Bölgedeki meşru yönetimlerle temasa geçilmesi elzemdir.Askeri harekâtlarla eşgüdümlü olarak diplomatik, ekonomik, sosyal, kültürel ve psikolojik adımlar da mutlaka atılmalıdır. Bunun için mutlak surette bölgedeki meşru yönetimlerle temasa geçilmeli, sağlıklı bir müzakere ortamının oluşması bir an önce sağlanmalıdır. Azami beklentilerin yanında asgari müştereklerin ortaya konacağı bir diyalog zemini oluşturulmalıdır. Bu vesileyle geniş katılımlı bölgesel bir konferansın organize edilmesinin faydalı olacağı kanaatinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Diyarbakır, böyle bir konferans için en uygun adreslerden bir tanesidir.

 

Değerli Basın Mensupları

 

SEÇIM GÜVENLIĞI ÇOK ÖNEMLI

Önceki gün Temiz Seçim Platformu üyeleri Saadet Partimize ziyarette bulundu. Seçim güvenliği ile ilgili Saadet Partimizin dile getirdiği endişelerin aynısını onlardan da dile getirdi.Bilindiği gibi son getirilen seçim kanunları ile sandıklar taşınabilecek, sandıklar birleştirilebilecek, seçmen listeleri karma şekilde düzenlenebilecek, seyyar sandıklar kurulabilecek. Bir ihbar ile sandık kurulu çevresine güvenlik güçleri ile müdahale edilebilecek. Mühürsüz oylar geçerli kabul edilecek. Bu düzenlemelerin tamamı, seçim güvenliğini sağlamak bir yana tam aksine, seçim güvenliğini ortadan kaldırmakta, en azından hileye kapı aralanmaktadır.

 

Bu düzenlemeler ile seçimler daha şimdiden şaibeli hale getirilmiş, milli iradeye gölge düşürülmüştür. Bir kez daha uyarıyorum. Bugün ‘Güç bende, yeterli çoğunluğum var, istediğimi yaparım’ mantığı ile hareket edenler, yarın kendi kazdıkları kuyuya düşerler. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. Bugün adalete göre değil, menfaate göre hazırlanan düzenlemeler, gün gelir kendi ayağınıza dolanır. Tarih, bunun dramatik örnekleriyle doludur.

 

 

25 MARTTA GENEL BAŞKANIMIZ AFYONKARAHİSAR'A GELİYOR

Saadet Partisi Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları konulu konferansını vermeye Afyonkarahisar'a geliyor.

Hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, partisi, afyonkarahisar, il, başkanliği, basin, açiklamasi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı