Haber Detayı
18 Ağustos 2013 - Pazar 00:00
 
SANDIKLI’DA FESTİVAL COŞKUSU
Bu yıl 13.sü düzenlenen Yunus Emre ve Hocası Tabduk Emre’yi Anma ve Termal Turizm Festivali başladı.
Kültür Haberi
SANDIKLI’DA FESTİVAL COŞKUSU

Belediye Meydanı’nda Yunus Emre Bisiklet yürüyüşüyle başlayan etkinlikler Yunus Emre Türbesi’nde devam etti. Yaklaşık 60 çocuk ve vatandaş bisikletleriyle Yunus Emre Türbesine yürüdü. İlahi dinletisi sonrasında türbe başında etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programa Gambiya Büyük Elçisi Gibril Joof ve eşi de katıldı. Mevlid-i Şerif Kıraatı sonrasında etkinliklerin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Elibol; “Yıllardır yapılan bu etkinliklerin amacına ulaşmadığını düşünüyorum. Biz her yıl bu etkinlikleri yapıyoruz ama maalesef büyüklerimiz bu etkinliğe hiç ilgi göstermiyor. Bizler üç kişi de olsak bu etkinliği yaparak Yunus Emre’nin burada olduğunu elimizden geldiği kadar duyurmaya çalışacağız.”dedi.  Prof.Dr. Bayram  Dalkılıç Yunus Emre Öğütleri konusunda etkinliklere bilgi verdi. Konuşmacı Dr. Muharrem Bayar ise Yunus Emre’nin Türbesi’nin Sandıklı’da olduğunu belgelerle anlatarak Osmanlı arşivlerinden birebir hazırladığı Yunus Emre ve Hocası Tabduk Emre’nin Sandıklı’da olduğunu ispatlayan vesikalarıda Başkan Elibol’a sundu .
Daha sonra bisiklet yürüyüşüne katılanlara protokolün yaptığı çekilişle 5 Bisiklet, 1 Küçük Altın ve 10 İngilizce-Türkçe sözlük hediye edildi. Yunus Emre Türbesi’nde ki etkinlik yemek programıyla sona erdi. 
MEHTERAN GÖSTERİSİYLE STANDLAR AÇILDI
Cuma namazı sonrasında Isparta Belediyesi Mehteran Takımı gösteri yaptı. Vatandaşların beğeniyle izlediği mehteran gösterisi büyük bir kalabalık tarafından izlenirken, gösteri sonrasında festival stantları okunan dua sonrasında açıldı. Belediye Meydanı’ndan lise kavşağına  kadar esnaflar stant kurdu.  Vatandaşlar öğle saatlerinden itibaren açılan stantları dolaşıp alışveriş yaptı. 
VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Festivalin akşam programı Emrah Körlü’nün  birbirinden güzel türküleriyle başladı. Sunuculuğunu Pınar Akarsu  ve Yetenek Sizsiniz yarışmasından tanıdığımız Volkan’ın yaptığı programda animasyon gösterileri ve skeçlerle vatandaşlar eğlence dolu dakikalar geçirirken, Emine Tokail’in türküleriyle coştu. Festivale Belediye Başkanı İsmail Elibol’un davetlisi olarak katılan Gambiya Büyük Elçisi Gibril Joof  yaptığı konuşmada Gambiya ile Sandıklı arasında bir dostluk köprüsü kurulduğunu belirtirken, Sandıklı halkının ve Belediye Başkanı’nın yardımsever insanlar olduğunu dile getirdi. 
ORHAN ÖLMEZ SANDIKLI’YI SALLADI
Festivalin ilk gününde sahne alan Orhan Ölmez söylediği birbirinden güzel şarkılarla adeta Sandıklı’yı salladı. Genç sanatçının şarkılarına Belediye Meydanı’nı dolduran vatandaşlar eşlik ederken, sanatçının sıcakkanlı davranışları konseri izleyenlerin beğenisini topladı. Orhan Ölmez konser esnasında Belediye Başkanı İsmail Elibol’un çok güzel harmandalı oynadığını duyduğunu belirterek, Başkan Elibol’u sahneye davet etti. Orhan Ölmez’i kıramayan Belediye Başkanı İsmail Elibol, sahnede harmandalı oynadı. Festival Kanal 3 televizyonundan canlı olarak yayınlandı. 
BEBEKLER YARIŞACAK
Festivalin ikinci gününde bebek emekleme yarışması yapılacak. Akşam programında yer alacak bebek emekleme yarışmasında bebekler kıyasıya yarışacak. İlizyonist  gösterilerinin  yer alacağı ikinci akşamda ilk olarak Samet Açıksu sahne alacak. 
HAKAN ALTUN HAYRANLARIYLA BULUŞUYOR
13.Yunus Emre ve Hocası Tabduk Emre’yi Anma ve Termal Turizm Festivali’nin ikinci gününde pop müziğin sevilen sanatçısı Hakan Altun hayranlarıyla buluşacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, yıl, 13sü, düzenlenen, Yunus, Emre, Hocası, Tabduk, Emre’yi, Anma, Termal, T
Yorumlar
Haber Yazılımı