Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 17:58
 
Şehidimize büyük saygısızlık
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Dinar Temsilcisi Hasan Ceylan, Dinar Çöl Ovası’nda ikamet eden şehit aileleri ziyaretlerinde karşılaştığı tabloyla adeta şok yaşadı.
Gündem Haberi
Şehidimize büyük saygısızlık

21 Ekim 2007 yılında Dağlıca’da şehit olan Piyade Er Yavuz Öztürk adına yapılan hatıra ormanını tarif eden levhaya magandaların ateşli silahlarla ateş ettiği belirlendi.

Hasan Ceylan konuyla alakalı yaptığı açıklamasında, köy girişinde şehidimizin adının yazıldığı levhaların hedef tahtası haline getirildiği, devlet malına zarar verenlerin dağdaki teröristten hiçbir farkı olmadığını belirterek şunları kaydetti, “Bu çirkin hareketi nefretle kınıyorum. Şehidimiz için hatıra ormanı oluşturulmuştu. Bu hatıra ormanının ismini anlatan güzel bir levha da buraya asılmıştı. Ancak silahlı magandalar bu levhaları silah ile delik deşik etmişler. Bu hareketi kınıyorum. Bunu yapanların insanlıkla alakası yoktur. Bu olay bütün şehit ailelerimizi ve bizleri derinden üzmüştür” dedi.

Hasan Ceylan bu açıklamasından sonra Haydarlı ve Tatarlı Jandarma Komutanlıklarını, Doğanlı Köyünde bulunan Şehit M. Ali Karacan’ın ailesini, Göçerli köyünde şehit Yavuz Öztürk’ün ailesini ve Kınık Köyünde şehit İdris Eyibilir annesini ziyaret etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehidimize, büyük, saygısızlık,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şehidimize büyük saygısızlık
Yorumlar
Haber Yazılımı