Haber Detayı
05 Kasım 2015 - Perşembe 18:39
 
"ŞEHİT YAKINLARI, ŞEHİTLERİMİZİN BİZE EMANETİ"
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve dernek yönetimini makamında kabul etti.
Gündem Haberi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, dernek çalışmalarına verdiği destekler ve şehit ailelerine gösterdiği yakınlıktan dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Kumartaşlı'ya ziyareti sırasında Dernek Başkan Yardımcısı Gazi Şemsettin Atacan, 2012 yılında Şırnak'ta şehit olan Şehit Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi'nin babası Mehmet Çiftçi ve 2010 yılında Sivas'ta şehit olan Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş İsmail Çınar'ın babası Mustafa Çınar eşlik etti.

                Başkan Çoban'ın geçtiğimiz günlerde, 43 ilden 120 şehit  ailesi ve gazileri "Kur'an-ı Kerim Ziyafetinde" bir araya getirdiğini ve derneğin geleneksel hale getirdiği istişare toplantılarının bu yılki programına ev sahipliği yaptığını belirten İsmail Kumartaşlı, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

                Geçen Mayıs ayında Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül'ün ruhuna ithafen Afyonkarahisar Belediyesi'nin destekleriyle mevlid-i şerif programı düzenlendiğini hatırlatan Kumartaşlı, yine Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 30 Eylül'de şehit olan Uzman Çavuş İzzet Taşbaş'ın elli ikisi ve vefat eden babası Nazmi Taşbaş'ın on yedisinin, 7 Kasım Cumartesi günü öğle namazı sonrası Dinar Akçaköy'de yapılacağını söyledi. Kumartaşlı, 18 Ekim'de şehit olan Jandarma Astsubay Mehmet Şimşek'in kırkını yapmak için de şehit ailesiyle görüştüklerini ve ailenin memnuniyetle karşıladığını ifade etti. 

                Şehitlere bir kez daha Allah'tan rahmet dileyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, "Bizler şehit yakınlarını şehitlerimizin bize emaneti olarak görüyor ve her zaman yanlarında olmaya ve onlara kol kanat germeye çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Afyon, Belediyesi, Afyon, Şehitler, derneği,
Yorumlar
Haber Yazılımı