Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 22:12
 
Sergi 18 kasım'a kadar taş medrese'de açık olacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Ormanı'nda yaşayan 33 farklı tür kuş fotoğraflarından oluşan AKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Bozkurt'un hazırladığı "Zafer Kent Ormanı Kuşları" adlı fotoğraf sergisi Taş Medrese'de açıldı.
Kültür Haberi
Sergi 18 kasım'a kadar taş medrese'de açık olacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Bozkurt’un Zafer Kent Ormanı’nda farklı zaman dilimlerinde çektiği 33 farklı tür kuştan oluşan ‘Zafer Kent Ormanı Kuşları’ Taş Medrese'de açılan sergiyle beğeniye sunuldu.

 

                ZAFER KENT ORMANI'NDA BÜYÜK BİR KUŞ POTANSİYELİ VAR

 

                Yoğun ilgi gören sergi açılışına Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Karadaş, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akçay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Basın İlan  Kurumu Müdürü Selami Çalışkan, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yıldız, akademisyenler, gazeteciler, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.   

 

                Sergiyle ilgili katılımcılara bilgi veren Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Bozkurt, Zafer Kent Ormanı'nda büyük bir kuş potansiyeli olduğunu fark ettiğini ve yaklaşık bir yıl boyunca oradaki kuşları görüntülediğini söyledi. Daha sonra bu fotoğrafları Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a gösterdiğini kaydeden Bozkurt, Başkan Çoban'ın destekleriyle bu sergiyi açtıklarını sözlerine ekledi.

 

                "KUŞ ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTTIRMAK İÇİN ÖNLEMLER ALIYORUZ"

 

                Zafer Kent Ormanı'ndaki kuşların fotoğraflanmasının, sabahın erken saatlerinde kalkmayı, belirli bir kamuflajla çoğu zaman saatlerce bir noktada kıpırdamadan beklemeyi gerektiren zorlu ve sabırlı bir çalışma olduğunu belirten Başkan Burhanettin Çoban ise hem Zafer Kent Ormanı'ndaki kuş çeşitliliğinin hem de Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Bozkurt'un bu konudaki çalışma azminin kendilerinin dikkatini çektiğini söyledi.

 

                Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Bozkurt'u bu çalışmasından dolayı tebrik eden Başkan Çoban, Zafer Kent Ormanı'ndaki kuş çeşitliliğinin arttırılması amacıyla yine Öğretim Üyesi Bozkurt'un önerdiği projeler doğrultusunda, Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerekli çalışmaların yapılmaya başlandığını söyledi. Kuşların fotoğraflarının yanı sıra yaşam şekillerinin de anlatıldığı kitapların dağıtıldığı serginin 18 Kasım Pazar gününe kadar açık kalacağını açıklayan Başkan Çoban, tüm Afyonkarahisar halkını bu özel sergiyi gezmeye davet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sergi, 18, kasım'a, kadar, taş, medrese'de, açık, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı