Haber Detayı
30 Eylül 2017 - Cumartesi 17:40 Bu haber 808 kez okundu
 
Sevim Turunç Ortaokulu Ek Binası Vali Tutulmaz’ın Katılımı ile Açıldı.
Sevim Turunç Ortaokulu Ek Binası Vali Tutulmaz’ın Katılımı ile Açıldı.
İlçeler Haberi
Sevim Turunç Ortaokulu Ek Binası Vali Tutulmaz’ın Katılımı ile Açıldı.

Sinanpaşa Boyalı Köyü Sevim Turunç Ortaokulu ek binası açılış törenine, Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Sinanpaşa Kaymakam Vekili Kerem Türker, Vali Yardımcısı Erhan Günay, Sinanpaşa Belediye Başkanı Murat Karakoyun, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın,  Boyalı Köyü Muhtarı,  öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende şiir dinletisi ve halk oyunu gösterisi yapıldı.
Sevim Turunç Ortaokulu ek binası açılışı öncesi konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “Eğitim 7’den 70’e hepimizin olmazsa olmazlarımızdandır. Bazı toplumlara baktığımızda eğitim düzeyi ve eğitim niteliği ne kadar yüksekse gelişmişlik ve huzur ortamı orada o kadar yüksek oluyor. Tam tersine eğitim düzeyi düşük ve eğitim kalitesi düşükse oradaki insanlar daha çok sıkıntıda ve hatta eğitim seviyesi yüksek olan ülkeler tarafından yönetilmektedirler. O zaman buradan çıkaracağımız ders şudur ki eğitim kalitemizi yükselteceğiz. Her yaşta insanların eğitim alması için gayret etmeli ve en azından da zorunlu eğitimi en iyi şekilde vermeliyiz. Eğitim insanların huzurlu ve müreffeh bir yaşamı beraberinde getiriyor. Eğitimimiz yarım kaldığında çiftçiliğimizi iyi yapamayız, hayvancılıkta tam verimli olamayız ve paramızı iyi değerlendiremeyiz. Ama tam tersine köyde kalsak bile eğitime özen gösterirsek her şey daha güzel olur.” dedi.
Şuanda açtığımız okuldan mezun olarak daha yüksekokullara giden öğrenciler sayesinde toplumumuzdaki nitelikli insan sayısı artacaktır diyerek sözlerine devam eden Vali Tutulmaz; “Hepimiz köylerde yaşadık. Ama aldığımız eğitimler sayesinde bugün buralardayız. Bunlar kendiliğinden olan şeyler değil. Bizim zamanımızda okullar bu kadar nitelikli değildi. Ama eğitime devam ederek ve ısrarla takip ederek şükür Allah’a bugünlere kadar geldik.” dedi.
Savaşla kazandığımız bu topraklarda bizim daha huzurlu ve daha güvenli olabilmemiz için eğitimli olmamız gerekiyor diyen Vali Tutulmaz; “Nitelikli, üretici, makam ve meslek sahibi gençler yetiştirmek zorundayız. Gençlerimizi daha iyi konumlara getirelim ki bizden sonrakiler daha büyük alanları yönetebilecek hale gelsinler. Eğitim olmadan kazanç olmaz, kazanç olmadan ayakta duramayız. Bugün terör konusunda etkinsek, eğitim sayesinde kendi silahlarımızı kendimiz üretebilmemizdendir. Kendi bilim adamlarımız bu ülkenin kalkınmasını sağlamaktadırlar. Onun için eğitimsiz kimse kalmamalıdır. Bu ülkenin tapusunu daha kalıcı hale getirebilmemiz için eğitime önem vermeliyiz. Bu duygu düşüncelerle okulumuzun açılmasına vesile olan iş adamlarımıza teşekkür ediyor, buralarda ülkemiz için önemli kişilerin yetişmesini temenni ediyorum.” dedi.
Daha sonra açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından beraberindekilerle sınıfları gezen Vali Mustafa Tutulmaz, ortaokulumuzun Boyalı Köyüne hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
 
Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: Sevim, Turunç, Ortaokulu, Ek, Binası, Vali, Tutulmaz’ın, Katılımı, ile, Açıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı