Haber Detayı
24 Haziran 2016 - Cuma 14:03
 
Side Mazi 2 turnuvaya katılıyor
Afyon Gençlik Spor Tenis Hocası Süleyman Demirkan’ın öğrencisi Side Mazi Antalya Tenis İhtisas Külübü ATİK’de düzenlenen 2 turnuvaya katılıyor.
Spor Haberi
Side Mazi 2 turnuvaya katılıyor

Afyon’un şampiyon tenisçisi Side Mazi Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Antalya’da organize edilen iki ayrı turnuvaya katılıyor. 2015’i 4 kupayla kapatan Side Mazi 2016’de 5 turnuvada raket sallamaya hazırlanıyor. Bunlardan ikisi Antalya’da yapılacak olan turnuvalar. Bu iki turnuvanın ilkinde 9 yaş kategorisinde ikincisinde 10 yaş’ta mücadele edecek.

 

Antalya’da 27 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan turnuvada 9 yaş’ta mücadele edecek Side Mazi’nin gurubuna 40 tenisçi kayıt yaptırdı. 3 yıldır tensi dersleri alan Mazi’nin hedefi final oynamak. Okulların kapanmasıyla birlikte Süleyman Demirkan’ın sporcusu Mazi haftada 6 gün 3 saat boyunca antrenman yaparak turnuvaya hazırlandı.

 

En iyiler Antalya’da buluşuyor

Pazartesi başlayacak olan turnuva 1 Temmuz cumartesi sona erecek. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin birçok yerinden gelen tenisçiler dereceye girebilmek için 50 derece sıcak altında ter dökecekler. 9 yaş gurubunda mücadele verecek olan Side Mazi, “İki yıldır Antalya’da yazın yapılan 2 turnuvada mücadele ettim. O turnuvalar benim ilk kez katıldığım ve tecrübe edindiğim turnuvalardı. Çeyrek final ve yarı final oynadım bu turnuvada finalde olmak istiyorum. Tek sorun Antalya sıcağı” dedi.

 

İkinci turnuva bayram sonu

Afyonlu tenisçi Side Mazi, “Antalya’da yapılan bu turnuva çok önemli. Çünkü Antalya’ya Türkiye’nin en iyileri geliyor. Bayramdan sonra yapılacak olan 2. Turnuva 11 Temmuz’da başlıyor. Bu turnuvada benden bir yaş büyüklerle mücadele edeceğim. Antalya dışında en az 3 turnuvaya daha gitmek istiyorum” diye konuştu.   

 

Antalya tenis İhtisas Kulübü ATİK’de düzenlenen turnuvaya 27 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Turnuva 3 farklı yaş gurubunda yapılıyor. 8-9 ve 10 yaş gurupları arasında 120’den fazla sporcu kayıt yaptırdı. O sporculardan biri de Afyon temsilcisi Side Mazi olacak. Antrenör Süleyman Demirkan, “Her sporcu için turnuvalar çok önemli ve onların gelişmesini sağlar. Side Mazi bizim önemli sporcularımızdan biri. Biz kendisine güveniyoruz ve başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Side, Mazi, 2, turnuvaya, katılıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı