Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 16:46
 
Şimşeğin geleceğini kurtaracaklar
2. Lig ekibi Afjet Afyonspor2da altyapıya yeni oyuncular kazandırmak için açtığı yaz futbol okuluna ilgi bir hayli fazla
Spor Haberi
Şimşeğin geleceğini kurtaracaklar

2 ay sürecek temel eğitim çalışmalarının ardından altyapıya yeni yetenekler kazandırılacak. Geleceğin futbolcuları olarak nitelendirilen futbol okulu öğrencileri, daha şimdiden yetenekleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

2.LİGDE mücadele eden Afjet Afyonspor’da, altyapı çalışmaları kapsamında Haziran ayında açtığı yaz futbol okulu çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı antrenörleri Ali Yaman Ahmet  yönetiminde futbolla ilgili temel kuralları sözlü ve uygulamalı olarak öğrenen küçük öğrencilerin hayali ileride büyük bir futbolcu olmak.Mor Beyazlı  kulübün her yaz olduğu gibi bu yaz da altyapıya yeni futbolcular kazandırmak için açtığı futbol okuluna ilgi bir hayli fazla. Farklı yaş gruplarında 100’e yakın öğrenciye sahip futbol okulu, 2 aylık çalışmalar sonunda kulüp bünyesine yeni yeteneklerin kazanılmasını sağlayacak.

Futbol okulunda eğitim gören çocuklar, yetenek ve performanslarına göre değerlendirilecek. Gelişim süreçleri bir bir gözlem altında tutulan çocuklardan yetenekli olanlar, eğitimlere daha sonra kulüp bünyesinde devam edecek. Dolayısıyla futbol okuluna gelen öğrencilerin hiçbirine futbolcu olacaklarına dair söz verilmiyor.Afjet Afyonspor futbol okuluna katılım memnun edici. 100’e yakın öğrencinin yer aldığı futbol okulunda eğitimler yaş gruplarına göre ayrı ayrı yapılıyor. Keyifli geçen antrenmanlara velilerin de ilgisi fazla. Çocuklarıyla birlikte geldikleri  Yeni spor  sahasında antrenmanları pür dikkat takip eden anne ve babalar, hayallerinin peşinde koşan çocuklarına destek oluyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şimşeğin, geleceğini, kurtaracaklar,
Yorumlar
Haber Yazılımı