Haber Detayı
22 Kasım 2015 - Pazar 20:12
 
Sinanpaşa için gönüllülük seferberliği
Sinanpaşa ilçesindeki eğitim çalışmalarına destek olmak ve gençlerin psiko-sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla günü birlik bir organizasyon gerçekleştirildi.
İlçeler Haberi
Sinanpaşa için gönüllülük seferberliği

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürleri Ahmet Ertürk ve Gökhan Gürbüz, gençlik liderleri, gönüllü gençleri ve gençlik merkezi eğitmenleri tarafından Sinanpaşa ilçesindeki eğitim çalışmalarına destek olmak ve buradaki gençlerin psiko-sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla günü birlik bir organizasyon gerçekleştirildi. Yapılan faaliyetler, Sinanpaşa Kaymakamı Erkan Demir, Sinanpaşa Belediye Başkanı Murat Karakoyun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Denk’in desteği ile gerçekleştirildi.

BİRÇOK FAALİYET YAPILDI

27 Ağustos Sinanpaşa İlköğretim Okulu kapalı spor salonunda gençlik merkezi kulüplerinden satranç, el sanatları; ebru, ipek koza, resim, kaligrafi stantları kurulmuş ve standa gelen öğrencilerle etkinlikler yapıldı. Geleneksel Türk Zeka ve Strateji Geliştirme Oyunu Mangala öğretildi ve ağız ve diş sağlığı konusunda bilgi verilip diş fırçalama setleri hediye edildi. Ayrıca madde bağımlılığı ile ilgili Yeşilay’ın bastırdığı broşürler dağıtıldı. Kaymakam, belediye başkanı, kurum müdürleri kulüp stantlarını gezerek yapılan etkinliklere destek oldular. Öğrencilerle çuval yarışı, halat çekme, ip atlama gibi eğitici çeşitli geleneksel çocuk oyunları da oynandı. Bu oyunlarda birinci olan öğrencilere hediyeler verildi.

MERKEZ VE DİĞER İLÇELERDE DE PLANLANIYOR

Gençlik Merkezi eğitmeni ve iletişim uzmanı Eren Gökyer tarafından kaymakamlık konferans salonunda Çiğiltepe Çok Programlı Lisesi öğrencilerine Başarı, Başarısızlık, Hayal Kurmak, Hedef, Amaç, Milli Şuur, okumanın önemi hakkında seminer verildi. Ayrıca gençlik merkezi tanıtımı yapıldı Gönüllülük esası ile yapılan faaliyetlerin nitelik ve nicelik açısından zengin olması ile ilçedeki gençlerin sosyalleşme süreçlerine katkı sağlanarak ilçedeki kurumlarla gençlik merkezi iş birliği içinde bir sosyal sorumluluk çalışması daha gerçekleştirildi. Bu çalışmalar diğer ilçelerde ve il merkezindeki okullarda da planlanıyor. Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: Sinanpaşa, için, gönüllülük, seferberliği, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı