Haber Detayı
27 Temmuz 2013 - Cumartesi 02:52
 
SYDV, Asker ailelerinin de yardımına koşuyor
İhtiyaç sahiplerine, fakire fukaraya, kimsesizlere, devletin şefkatli elini uzatan, Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV ) eşi vefat etmiş kadınlara sahip çıkmaya devam ediyor.
Kültür Haberi
SYDV, Asker ailelerinin de yardımına koşuyor

 Her ay düzenli 250’şer TL nakdi yardımın yanı sıra eşi vefat etmiş kadınların maddi sıkıntıları çözülüyor. Şimdi de Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı muhtaç asker ailelerine sahip çıkarak maddi manevi ihtiyaçlarını gidererek düzenli nakdi yardım çalışmalarına da başladı.

ASKER AİLELERİNE DE EL UZATILACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Vakıf Başkanı Vali İrfan Balkanlıoğlu; “Askere gitmiş gitmiş/gidecek olan kişinin kanunla kurulu sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmayan ve askerlik dolayısıyla dönemsel yoksulluk riski bulanan fakir ve muhtaç durumda olduğu tespit edilen resmi nikâhlı eşi veya anne-babası bu yardımdan faydalanabilecekler. Askerlik süresi maksimum(15 ay) boyunca yardım verilebilecektir. Askerin sevk edilmesi ve katılış yapması kaydıyla fiili askerlik süresi için ödeme yapılabilecek ve bir ailede birden fazla asker olması durumunda her bir asker için yardım başvurusu yapılabilecektir. Öncelikle askere giden kişinin evli ise eşine, bekar ise annesine, annesi vefat etmiş ise babasına yardım askerlik süresince verilecek” dedi.

SYDV’YE BAŞVURMALARI YETERLİ

Konu hakkında açıklamada bulunan SYDV yetkilileri ise; “Asker ailelerimiz, çocuğunun askere katılması münasebetiyle maddi sıkıntılar yaşayabilmektedirler. Muhtaç asker ailelerimiz artık refah içerisinde olacaktır. Sıkıntıları giderilecektir. Asker ailelerimizin kimlikleri ile SYD Vakfımıza başvurmaları yeterli olacaktır.Yardım almaya hak kazanan ailelere otomatik olarak PTT ve Ziraat Bankalarından nakdi yardımlarını alabilecektir.Muhtarlarımız,sivil toplum kuruluşlarımız,duyarlı vatandaşlarımızın bu tür aileleri Vakfa bildirmelerini, yönlendirilmelerini, iletişime geçirmelerini istiyorum. Duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştular.>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: İhtiyaç, sahiplerine, fakire, fukaraya, kimsesizlere, devletin, şefkatli, el
Yorumlar
Haber Yazılımı