Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 15:34
 
“Takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek AFJET Afyonspor’a olan desteği bundan sonrada sürdüreceklerini ifade ederek belediye olarak takımın yanında olduklarını belirtti.
Spor Haberi
“Takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, son günlerde spor kamuoyunda konuşulan AFJET Afyonspor ile ilgili konuları Hisar Gazetesi spor muhabiri Alaattin Yeşilçay’a A’dan Z’ye açıkladı. Kendisinden önce Burhanettin Çoban’ın Afyonspor’a nasıl destek verildiyse aynı şekilde desteklerini sürdüreceklerini ancak bunun nasıl algılandığını bir hayli merak ettiğini belirten Başkan Zeybek, “Vali Bey ve İl genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban  ile de yapmış olduğum toplantılarda, biz belediye olarak üzerimize düşen neyse daha önceki yapılan yardımlara devam edeceğinizi ifade ettik .Bunun haricinde ne yapmamız gerekir onu bilmiyorum.”dedi

Üç takım ağır geliyor

Afyonkarahisar iline üç takımın ağır geldiğini belirten başkan Zeybek, bu konunda Afyonkarahisar valisi Mustafa Tutulmaz ile konuştuklarını belirterek” Şimdi bu üç takıma baktığımızda afaki borçların olduğunu rahatlıklar görebiliyoruz. Basketbolun yaklaşık 4 Milyon, Futbolun ise ona keza 9 milyona yaklaşık borçu var. Bu yüzden ilimize bu üç takım ağır geliyor. Ama  görüşmelerimiz sürüyor, hangi takıma daha ağırlık vereceksek ona göre davranıyoruz. Voleybolda küçülmeye gittik ve iyi bir yönetim oluşturtarak alt yapıya önem vereceğiz. Bunu diğer takımlar da yapmak zorunda. Alt yapıdan sporcu yetiştirmeliyiz. “dedi

“Afyonspor başkansız kalmaz “

 Şimdiki yönetimin olağanüstü genel kurulu alması ile de konuşan Başkan Mehmet Zeybek” Geçtiğimiz günlerde il genel meclis üyem olan Mustafa Oğuz, Afyonspor’u almak için bazı girişimler yaptığını biliyorum. Ama şimdi neden vazgeçtiğini kendisine sormak lazım bunun ile ilgili kesin bilgim yok. Şimdiki yönetimin kongre alması normaldir. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile bir araya gelerek gerekli görüşmelerimizi yaparız Afyonspor bence başkansız kalmaz.” Dedi.

Baskette bize gelen olmadı

Zeybek, basketbol takımı ile ilgili olarak hiçbir kimsenin kendisine gelmediğini ancak görüşmelerin devam ettiğini belirterek” Basketbol federasyonu Hidayet Türkoğlu beni geçtiğimiz günlerden beni aradı. Konu ile ilgili düşüncelerimi sordu. Türkoğlu ile bilgi alışverişimiz yaptık kendileri bize yardımcı olacağını belirtti. Dediğim gibi gerek basketbol gerekse voleybol ve futbolda alt yapıdan sporcu çıkarmalıyız. Yoksa bu şekilde ağır faturalarla karşı karşıya geliriz. Biz Belediye olarak taşın altına elimizi değil vücudumuzu koymaya hazırız.  Ancak bunu herkesimin yapması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Takımımızın, yanında, olmaya, devam, edeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı