Haber Detayı
19 Kasım 2015 - Perşembe 19:37
 
TAM 50 MİLYON METREKARELİK ALANI AĞAÇLANDI
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde Taşpınar Mahallesi etekleri için hazırlanan 3 bin adet fidan, toprakla buluştu.
Gündem Haberi
TAM 50 MİLYON METREKARELİK ALANI AĞAÇLANDI

Hıdırlık mevkiinde 676 bin metrekare arazi üzerine daha önce yapılan ağaçlandırma çalışmalarına ilaveten 48 bin metrekare alana Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev alan TYP ve Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları tarafından 3 bin adet fidan dikildi. Düzenlenen fidan dikim törenine Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, eşi Berrin Güner, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşçu, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Kasım Baydar, Taşpınar Mahalle Muhtarı Şükrü Büke ile mahalle sakinleri katıldı.

ARAZİYİ YEŞERTMEK AZİM VE KARARLIYIZ

Tören öncesi Taşpınar Mahalle Muhtarı Şükrü Büke, Başkan Burhanettin Çoban’a mahallelerine yaptığı çalışmalardan dolayı, Vali Hakan Yusuf Güner’in eşi Berrin Güner’e ise bölgenin ağaçlandırılmasında yaptığı öncülükten dolayı çiçek takdim ederek teşekkür etti. Törenin açılış konuşmasını Orman Bölge Müdürü Recep Ateş yaptı. Bölgede başlatılan çalışmalar hakkında bilgi veren Orman Bölge Müdürü Ateş, 48 bin metrekarelik alanda 3 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Arazi şartlarının zorluklarından da söz eden Ateş, zor bir arazide çalıştıklarını kaydederek “İnşallah bu dağlara, şehir merkezinden baktığımızda yemyeşil göreceğiz. Arazi şartları çok çetin. Kayalık son derece fazla. Toprak derinliğinin az olduğu bir arazide çalışma yürütüyoruz. Ancak ormancılık tekniğinin tüm olanaklarını kullanarak bu araziyi yeşertmek azim ve kararlığındayız. Damlama sulama sistemi dahil her türlü çalışmayı kullanacağız. Afyonkarahisar ülkemizin turistik şehirlerinden biri hale geldi. İlimizi yeşilhisar haline getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

BİZLERE DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ise son 10 yılda Afyonkarahisar’da 50 milyon metrekarelik alanın ağaçlandırıldığını hatırlatarak amaçlarının 50 milyon metrekarelik alanı, bir yıl içerisinde yeşillendirmek olduğunu ifade etti. Başbakanlığın destekleriyle Afyonkarahisar Valiliği tarafından başlatılan bu projeye tüm kamu kurumlarının katkı sağlayacağını söyleyen Vali Güner; “Bu bölgeyi özellikle eşim Berrin Güner Hanım bana hatırlattı. Böylelikle bu bölgede bir peyzaj çalışması başlattık. Bu çalışmada bizlere destek olan fidan dikimini gerçekleştiren emekçi kardeşlerimize, Afyonkarahisar Belediyesi’ne, Orman Bölge Müdürlüğü’ne, Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’ne emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BİZİ HEDEFİMİZDEN ALIKOYAMAYACAK

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar Belediyesi’nin yeşil alan çalışmalarına verdiği önemden bahsetti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentin dört bir tarafından park, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Çoban, bölgede fidan dikimi yapılmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Arazi yapısının ağaç dikmek için sert bir zemine sahip olduğunu dile getiren Başkan Çoban,” Bu durum bizi hedefimizden alıkoyamayacak. Şehirlerimizi yeşillendirmek için Devletimizin,  Hükümetimizin ve Valiliklerimizin destekleri, orman teşkilatlarımız ekip ekipmanları ile zor arazi şartlarının üstesinden gelinebilmektedir.  Amacımız Afyonumuzun tüm ilçeleri, beldeleri köylerini yemyeşil hale getirmek.  Özellikle bölgede başlatılan ağaçlandırma çalışmalarında görev alan TYP çalışanlarına, Orman Bölge Müdürlüğümüze ve Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze teşekkür ederim “ diye konuştu.

BAŞKAN’LA ÖZ ÇEKİM YAPTILAR

Daha sonra fidan dikimine geçildi.  Fidan dikimi sırasında Toplum Yararına Programlar (TYP) kapmasında çalışan bayan işçilerle il protokolü neşeli dakikalar yaşandı.  Toplu halde fidan diken protokol ve çalışanlar, öz çekim yapmayı da ihmal etmedi. Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği program sonunda Başkan Çoban’dan Taşpınar Mahallesine fırın talebinde bulunan vatandaşlar, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirmeyi de ihmal etmediler.>>>Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Afyon Valiliği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TAM 50 MİLYON METREKARELİK ALANI AĞAÇLANDI
TAM 50 MİLYON METREKARELİK ALANI AĞAÇLANDI
TAM 50 MİLYON METREKARELİK ALANI AĞAÇLANDI
TAM 50 MİLYON METREKARELİK ALANI AĞAÇLANDI
TAM 50 MİLYON METREKARELİK ALANI AĞAÇLANDI
TAM 50 MİLYON METREKARELİK ALANI AĞAÇLANDI
Yorumlar
Haber Yazılımı