Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 17:54
 
TARİHİMİZE VE GELENEKLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ
TARİHİMİZE VE GELENEKLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ
Kültür Haberi
TARİHİMİZE VE GELENEKLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

       Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Taş Medrese, Bedesten, Kültür ve Sanat Evi restorasyon projeleriyle Afyonkarahisar’ın tarihine, gelenek ve göreneklerine sahip çıktıklarını söyledi.

                Kültürel mirasa sahip çıkma geleneğini bu yıl da sürdürdüklerini kaydeden Başkan Burhanettin Çoban; “İlk dönemimizde Taş Medrese’yi restore ettik. Bu dönem Bedesten Çarşımızı gün yüzüne çıkarttık. Sokak çeşmelerinin restorasyonuna başladık ve 18’e yakın tarihi çeşmemizi yenilemeyi hedefliyoruz. Yine restorasyon çalışmalarımız kapsamında Kültür ve Sanat Evi’ni Afyonkarahisarımıza kazandırdık” dedi.  Başkan Çoban, eski mahalle kültürünü yansıtan mahalle fırınlarının yapımına devam ettiklerini ve bugüne kadar 28 adet mahalle fırını yaptıklarını açıkladı.

PAŞA CAMİ İNŞAAT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

                Seçim projeleri arasında yer alan Paşa Camii’nin inşaat çalışmalarına da başladıklarını açıklayan Başkan Çoban çevre donatılarıyla birlikte 30 bin metrekare alana sahip muhteşem bir camiyi Afyon’a kazandıracaklarını söyledi. Afyon- İzmir Karayolu çıkışının sol tarafına yapılacak Paşa Cami’nin 2 bin cemaat kapasiteli olacağını dile getiren Başkan Çoban,  çevre düzenlemesinin, altına yapılacak 200 araçlık otopark ve gasilhanenin  Belediye imkanlarıyla yapılacağını, camii kısmının ise bir hayırsever tarafından karşılanacağını söyledi.

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: TARİHİMİZE, VE, GELENEKLERİMİZE, SAHİP, ÇIKIYORUZ ,
Yorumlar
Haber Yazılımı