Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 19:23
 
Taşpınar dergisinin 21.sayısı çıktı
Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi'nin 21. sayısı okuyucularıyla buluştu.
Kültür Haberi
Taşpınar dergisinin 21.sayısı çıktı

                Yerel kültürü tanıtma, aktarma gayretiyle hazırlanan Taşpınar Dergisi’nin yeni sayısında da ilk kez okuyacağınız konular, ilk kez göreceğiniz fotoğraflar ve belgeler yer alıyor.  

 

                1950 yılına kadar aralıksız olarak 161 sayı çıktıktan sonra çeşitli aralıklarla yayımlanan Taşpınar Dergisi'nin yeni sayıları okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor.

 

                Taşpınar Dergisi'nin 21. sayısı da Afyonkarahisar’ın tarihine ve kültürüne ışık tutuyor. Yine birçok farklı konu okuyucuların beğenisine sunuldu.  Yerel kültürü tanıtma, aktarma gayretiyle hazırlanan bu sayıda ilk kez okuyacağınız konular, ilk kez göreceğiniz fotoğraflar ve belgeler yer alıyor.

 

                Türkçeye bir deyim kazandıran Afyonkarahisarlı ‘CON AHMET’, Afyonkarahisar ağzından deyimler, Afyon Tarım Meslek Okulu, Frigya’nın Eşsiz Frig Anıtları, eski Müze Müdürümüz Ahmet Topbaş’ın biyografisi ve daha pek çok konu başlığı Taşpınar Dergisi’nde yer buluyor.

 

                “Söz uçar, yazı kalır”

 

                Vatandaşlarımızın ilimizin kültürünü, geçmişini tanıması gerektiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Bu çalışmalarımız kapsamında kültürel ve tarihi hayatımızda kesitlerle ve birbirinden ilginç konu başlıklarıyla zengin bir içerik taşıyan hazırladığımız dergimizde  şehrimizin tarihini, kültürünü, edebiyatını, sanatını, hafızasını somutlaştırmaya çalıştık. Nitekim atasözünde söylediği gibi ‘Söz uçar, yazı kalır’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşpınar, dergisinin, 21.sayısı, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı