Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 16:40
 
Taytak, Çaresiz Aileye Sahip Çıktı
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Afyonkarahisar’ın Bayat İlçesine Bağlı Sağırlı Köyü’nde yaşayan, Bir Tür Kas Hastalığı Bulunan Çaresiz Aileye Sahip Çıktı.
Sağlık Haberi
Taytak, Çaresiz Aileye Sahip Çıktı

Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesine bağlı Sağırlı Köyün'de yaşayan Ahmet Oruç Bostan, henüz 8 yaşında. Bundan iki yıl önce okulda arkadaşlarından geri olduğu için öğretmeninin fark etmesi üzerine muayene edilen çocuğun, bir tür kas hastalığı olan tıp dilinde Musküler Distrofi adı verilen hastalığa yakalandığı anlaşıldı.

Doktorların, çare bulunamayan küçük Ahmet'in 12-13 yaşlarında tamamen yürüyemeyeceğini, 20'li yaşlarda da hayatını kaybedebileceğini bildirmesi aileyi yıktı.

Konuyu öğrendikten sonra, daha önce tedavisinin yapıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi sürecinde Ahmet Oruç Bostan’ın doktorluğunu yapan Yrd.Dç.Doktorlar ile görüşen Taytak; ailenin tekrardan hastaneye kontrole gitmeleri noktasında ricada bulundu.

Taytak; “8 yaşında, arkadaşları gibi koşmak konuşmak, onlar gibi bisiklet sürmek isteyen çocuğumuzun haberini okuduğumda çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Haberi okuduktan sonra, bizzat aileye ulaşıp durumun bütün detaylarını öğrendim. Bir sene önce ilk teşhisin konulduğu hastane yetkilileri ile görüşüp, ailemizi doktorlarımız ile irtibata geçirdim. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nden çocuğumuz için randevu alarak çaresiz anne ve babaya yalnız olmadıklarını, küçük çocuğumuzun tedavi süreci içerisinde elimizden ne gelir ise her zaman konuyu takip edeceğimizi, yanlarında olacağımızı ilettim. Çocuğumuzun kontrolü sonrasında, konulacak olan teşhise göre yurt içerisinde tedavi sürecinin devam edilmesi kararı verilirse, hangi hastaneye götürülmesi gerekirse maddi açıdan ailemize destek olacağım. Konulacak olan teşhis çocuğumuzun yurtdışında tedavi görülmesi öngörülür ise, bürokrasi tarafından ailemize, çocuğumuza bu noktada yardımlarda bulunacağım.

Sonrasında Afyon İl Sağlık Müdürümüz ile görüşerek ailenin durumunu anlatarak, İl Müdürlüğümüz tarafından ne gerekiyor ise duyarlı olmaları noktasında ricada bulundum. Çocuğumuzun en kısa sürede hastalığına bir çözüm bulunmasını diliyorum. Aileye tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taytak,, Çaresiz, Aileye, Sahip, Çıktı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Taytak, Çaresiz Aileye Sahip Çıktı
Taytak, Çaresiz Aileye Sahip Çıktı
Taytak, Çaresiz Aileye Sahip Çıktı
Taytak, Çaresiz Aileye Sahip Çıktı
Taytak, Çaresiz Aileye Sahip Çıktı
Taytak, Çaresiz Aileye Sahip Çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı