Haber Detayı
30 Eylül 2015 - Çarşamba 22:44
 
Tüp Bebek Tedavisi masaya yatırıldı
Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, halkımızın sağlık alanında bilinçlenmesine yönelik yaptığı faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. Belediye öncülüğünde Afyon Kocatepe Üniversitesi, Telek Tüp Bebek Merkezi ve Acı Badem Eskişehir Hastanesi Tüp Bebek Merkezi işbirliğinde “Her Yönüyle Tüp Bebek Tedavisi” masaya yatırıldı.
Sağlık Haberi
Tüp Bebek Tedavisi masaya yatırıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmazer ve Telek Tüp Bebek Merkezi Direktörü Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Telek’in moderatörlüğünde düzenlenen söyleşiye; konuşmacı olarak Acı Badem Eskişehir Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Direktörü Kadın Doğum Uzmanı Dr. Fatih Öğünç ve Telek Tüp Bebek Merkezi’nden Kadın Doğum Uzmanı Dr. Alptekin Alagöz katıldı.    

 

ÇOBAN’IN BÜYÜK DESTEĞİNİ GÖRDÜK

Rehberlik Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda  (Eski Halk Eğitim Merkezi) düzenlenen konferans Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Hatice Özkal, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık ile aileler katıldı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Telek Tüp Bebek Merkezi Direktörü Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Telek programın düzenlenmesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın büyük desteğini gördüklerini söyledi. Uzmanı Dr Telek;  AKÜ Kadın Doğum Kliniği ve Eskişehir Acı Badem Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ne de katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

BU PROGRAM TÜRKİYE’DE BİR İLK

İki farklı tüp bebek merkezinin aynı platformda gerçekleştirdiği bu programın Türkiye’de bir ilk olduğunu söyleyen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Telek “İnsanlarımızı, tüp bebek nedir, tedavisi nasıl yapılır ve yeni gelişmeler nelerdir bu konularda aydınlatacağız” diye konuştu. Düzenlenen programda ilk olarak Telek Tüp Bebek Merkezi’nden Kadın Doğum Uzmanı Dr. Alptekin Alagöz söz aldı. Uzmanı Dr. Alptekin Alagöz tüp bebek nedir, kimlere yapılır, tüp bebeğin yapılma endikasyonları hakkında katılımcılara geniş bilgi verdi.

 

İKİ ÇİFTE TÜP BEBEK TEDAVİSİ HEDİYE EDİLDİ

Programın diğer konuşmacısı Acı Badem Eskişehir Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Direktörü Kadın Doğum Uzmanı Dr. Fatih Öğünç söz alarak tüp bebek tedavisindeki yenilikler, başarı oranları ve başarısızlık sebepleri ile bu başarısızlığın nasıl giderileceği konularında bilgiler verdi. Yapılan değerlendirmelerin ardından soru cevap kısmına geçildi. Katılımcılar yaşadığı sorunları dile getirerek doktorlardan hakkında bilgi aldı.  “Her Yönüyle Tüp Bebek Tedavisi” isimli söyleşi de ayrıca söyleşiye katılanlar arasında yapılan çekilişle iki farklı çifte ücretsiz tüp bebek tedavisi hediye edildi.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: Tüp, Bebek, Tedavisi, masaya, yatırıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı