Haber Detayı
29 Ekim 2015 - Perşembe 13:37
 
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÜYÜK BİR DEVLETTİR”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Gündem Haberi
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÜYÜK BİR DEVLETTİR”

 Başkan Burhanettin Çoban, tek bayrak, tek millet ve tek vatan düşüncesiyle kurulan, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırılan Cumhuriyetimizin, Türk milletinin sonsuz varlığıyla ilelebet devam edeceğini bildirdi.

         Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk Milleti adına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük atılım olduğunu ifade eden Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet'in Atatürk'ün önderliğinde milletimizin, azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eser olduğunu belirtti.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÜYÜK BİR DEVLETTİR”

         Türkiye Cumhuriyeti'nin artık her alanda dev atılımlar gerçekleştirmiş bir dünya devleti olduğuna işaret eden Başkan Burhanettin Çoban; "Atatürk'ün önderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinin emsalsiz bir zaferle neticelenmesi ve ardından milletimizin kendi iradesi doğrultusunda yönetimde söz sahibi olmasını sağlayan Cumhuriyetin kurulması, Türkiye'nin yönünü belirleyen bir adım olmuştur. Bu başarı ve büyük eser, milletimizin öz güveninin, birlik ve beraberliğinin, bağımsızlık aşkının, müreffeh ve güçlü yarınları hep birlikte kurma anlayışının yansımasıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayacak, ülkemizin 92 yıllık başarılarını katlayarak artıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır.

“AMAÇLARINA ASLA ULAŞAMAYACAKLAR”

      Amaçlarına ulaşabilmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri Cumhuriyet'e ve onun kazanımlarına yönelik saldırıda bulunanlar bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada amacına ulaşamayacaktır. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir. Bu düşüncelerle, başta hemşehrilerim olmak üzere tüm milletimizin ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı’ kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “TÜRKİYE, CUMHURİYETİ, BÜYÜK, BİR, DEVLETTİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı