Haber Detayı
16 Ağustos 2015 - Pazar 18:17
 
“Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Vakıf Üniversitesi”
Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile İstanbul Aydın Üniversitesi en çok tercih edilen vakıf Üniversiteleri arasında birinci sıraya oturdu.
Gündem Haberi
“Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Vakıf Üniversitesi”

İstanbul Aydın Üniversitesi İlimizde de en çok tercih edilen Vakıf Üniversiteler arasında ilk sıraya oturdu. İstanbul’da Florya’da son derece modern bir kampüse sahip olan Üniversite her yıl hızla büyüyor.

 

 

 

“Aydınlık Bir Geleceğe”

 

İstanbul Aydın Üniversitesi hakkında bilgi veren rehberlik uzmanı Emrullah Alabalık“Aydınlık Bir Geleceğe” sloganıyla yola çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi’nin, mezun öğrencilerine iş hayatının en parlak noktalarında rastlamak hiç şaşırtıcı değil “dedi.

 “İstanbul Aydın Üniversitesi ülkemizde ve dünyada yaptıkları bilimsel çalışmalarla ün kazanmış deneyimli akademik kadrosu, İstanbul’un merkezinde yer alan yerleşkeleriyle, tam bir şehir ve kampüs üniversitesidir” diyen Alabalık;Kampüse adımınızı attığınızda dikkatinizi çeken ilk şey canlılık olacaktır. Günün her saati bir etkinlikle karşılaşabileceğiniz İstanbul Aydın Üniversitesi’nde sürekli bir enerji ve hareketlilik hakimdir” diye vurguladı.

 

“Teknolojik Üniversite”

 

Alabalık;”11 yaşında genç ve dinamik bir üniversite için bir çok başarıya imza atan İAÜ, öğrencilerine ve mezunlarına sunduğu ücretsiz kariyer planlaması ile öğrencilerini hayallerindeki mesleğe hazırlamaktadır.  Teorik eğitimin yanında pratik eğitimin de önemini bilen bir anlayışla hareket eden İAÜ’de gezerken kendinizi çekilen bir kısa filmin başrolünde, yapılan bir araştırmanın içinde ya da söylenen bir şarkıya eşlik ederken bulabilirsiniz. Yurt dışındaki üniversitelere gittiğinizde rastladığınız bir arkadaşınızın İAÜ öğrencisi olması sizi şaşırtmamalı. İstanbul Aydın Üniversitesi ERASMUS programı dahilinde yurt dışına bir çok öğrenci gönderirken, yurt dışından da bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bilimsel araştırma ve gelişmenin üstün teknoloji ile mümkün olduğunun bilinci ve “Teknolojik Üniversite” ilkesiyle adım atarak ileri teknolojiyle donatılmış yabancı dil, gıda ve bilgisayar laboratuvarları ile İAÜ öğrencilerine kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Bu bağlamda Türkiye’nin en büyük Technocenter’ının da İstanbul Aydın Üniversitesi’nde bulunması hiç tesadüf değil” diye ifade etti.

 

Öğrencilerimize Avrupa’nın kapıları ardına kadar açık

 

İstanbul Aydın Üniversitesi’nin, Avrupa Komisyonu’nun AKTS (Avrupa Kredi ve Transfer Sistemi) ve Diploma Eki uygulamalarını mükemmellik düzeyinde hayata geçiren Avrupa üniversitelerine vermiş olduğu “AKTS Etiketi (ECTS Label)” ve “Diploma Eki Etiketi (DS Label)” ödülleri için yaptığı başvurunun onaylanmasından bu yana İAÜ diplomasına sahip olan öğrencilerimize Avrupa’nın kapıları ardına kadar açık durumda. Örneğin İşletme bölümünü bitirdiğiniz takdirde aldığınız diplomanın artık Avrupa’da da geçerliliği var. Bu “bir dünya üniversitesi” olma yolunda attığımız adımlardan yalnızca biri.

 

 

 

“İş hayatına öğrenim zamanında hazırlıyor”

 

“İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerini iş hayatına öğrenim zamanında hazırlayarak yerinde uygulama sistemiyle iş arayışlarında bir dezavantaj olan “tecrübesizlik” etkenini ortadan kaldırıyor” diyen Alabalık;” Ömür boyu eğitim anlayışıyla öğrencilerimizi mezuniyet sonrasında da destekliyor;  kesintisiz hizmet veren kariyer merkezimiz ile öğrencilerimizin kariyer planlamasını yaparak mezuniyet sonrası sayısız çözüm ortağımızla birlikte öğrencilerimizin birçoğunu işe yerleştirerek hayal ettikleri kariyere sahip olmaları için çalışıyoruz. Bütün bunların yanında eğlenceyi de unutmamak gerek. İAÜ öğrencileri gerek bahar şenlikleri gerekse mevcut akademik yıl içerisinde yapılan seminer, konferans ve diğer etkinliklerde birçok ünlü isimle tanışıyor, onların başarı öykülerini kendi ağızlarından dinleyerek tecrübelerini ediniyor” dedi.

 

Aydınlık bir gelecek yolunda hızla büyüyor

 

28.000’i aşkın öğrencisiyle “Kurulduğu Yıldan Beri, Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Vakıf Üniversitesi” olan İstabul Aydın İstanbul Aydın Üniversitesi Üniversitesi, Bahçelievler ve Florya Yerleşkeleriyle, öğrencilerinin beklentilerini eksiksiz karşılamakta, sahip olduğu akademik birimler ve araştırma merkezleri ile “Dünya Üniversitesi” olma idealiyle, her geçen gün öğrencilerine yepyeni imkânlar sunarak aydınlık bir gelecek yolunda hızla büyümeye devam etmekte. Rehberlik uzmanı Emrullah Alabalık“Vizyonumuz; Bilgiyi üretime dönüştürerek insanlığa fayda sağlayacak bireylerin, çağdaş değişimler doğrultusunda kendini yenileyebilen eğitim programlarında yetiştirildiği, sürdürülebilir yeniliklerin hayat bulduğu öncü bir yükseköğretim kurumu olmaktır” diye ifade etti>>Hasan ÖĞÜNÇ

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: “Türkiye’nin, En, Çok, Tercih, Edilen, Vakıf, Üniversitesi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı