Haber Detayı
09 Kasım 2014 - Pazar 00:00
 
TÜRKİYE KAN KAYBEDİYOR!!
Gündem Haberi
TÜRKİYE KAN KAYBEDİYOR!!

Türkiye kendini koruma dinamiklerini tam kapasiteli ve etkin biçimde kullanmadığı için ve bu dinamiklerle ilgili yasa ve yönetmelikleri güçlendirmediği için sıkıntı çekmektedir.

Türk silahlı kuvvetleri terörle mücadele konusunda bulunduğu yerdeki mülki amirlerin emri ile hareket etmektedir. Polisin ve kolluk kuvvetlerinin yetkileri yasalarla zayıflatıldığı için istenilen sonuçları alamadığı görülmektedir. Çözüm süreci diye ortaya atılan ucu açık ve tehlikeli oyun, gün geçtikçe bölücülüğe pirim kazandırmakta ve terör örgütünün güçlenmesine neden olmakta, cüretini artırmaktadır.

Güneydoğu Anadolu ve doğu Anadolu bölgelerimizde durumun çok vahim olduğu bizzat başta ülkeyi yönetenler, siyasetçiler ve  yazarlar tarafından dile getirilmektedir.

İçişleri Bakanı Efkan Ala “Güney doğuda alan hakimiyeti maalesef PKK’ya geçti” dedi.

Başbakan başdanışmanı Etyen Mahçupyan, “Evet bölgede kamu düzeni artık PKK’nın elindedir” dedi.

Şırnak Beytüşşebap Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Aktürk, “İlçe şu an açık bir cezaevi gibi. Market ihtiyacımızı karşılamakta güçlük çekiyoruz. İlçe girişi Türkiye nin en tehlikeli noktasıdır. Helikopter ulaşımı bile aksamaktadır. Burada devlet bitti.Hapiste gibiyiz.” Dedi.

Gazeteci Sebahattin Önkibar a mektup yazan bir “Yüzbaşı” Sebahattin Bey, kahırla yazıyorum, Hakkari PKK’ya terk edilmiştir. Hakkari esnafı , örgüt baskısıyla askere, polise mal satmamaktadır.Yoğun güvenlik önlemi olmadan sokağa çıkamıyoruz. Bize verilen, aman örgütle karşı karşıya gelmeyin, aman onları tahrik etmeyin emridir

Şimdi T.C  Hükümetine sesleniyorum: Daha neler olmasını bekliyorsunuz Elinde silahla  gün geçtikçe güçlenen terör örgütüyle hala müzakere etmeyi mi bekliyorsunuz ?

Daha dün Silopi’de LPG 7 Roketatar ve 45 kaleşnikof silah yakalandı. HDP’li Pervin Buldan  “İmralı’nın anahtarı hükümetin elindeyse, barışın anahtarı da Öcalan’ın elindedir. Sürecin yürümesi veya bitmesi Öcalan’la Erdoğan’ın arasındadır” diye tehdit savurmuştur.

PKK Güneydoğu’da mahkemelerini kurdu, vergi topluyor. YPG yol kesiyor, adam kaçırıyor, öldürüyor. Siz hala çözüm süreci devam edecek diyorsunuz.

ABD ve  AB ülkeleri yakın bir zamanda PKK’yı terör örgütü listesinden çıkaracak ve anadilde eğitim ve özerklik isteklerine destek vererek Ortadoğu da yeni bir haritanın ortaya konulması konusunda gündem oluşturmaya çalışacaktır.

Siz hala çözüm süreci devam edecek diyorsunuz.

Ülke çözülmeye gidiyor…Ülke bölünmeye gidiyor…..

EY HÜKÜMET!! !gerçekten çözüm istiyorsanız MHP ve CHP ile işbirliği yaparak güvenlik güçlerinin yetkilerini artıracak ve terör suçlarının cezalarını artıracak yasalar çıkartıp, terör örgütüne silah bırakma çağrısı yaparak, teslim ol çağrısı yaparak , devletin gücünü ortaya koyarak , neye mal olursa olsun gereğini yapmalısınız.

Başka bir çözüm yolunun olmadığı er geç anlaşılacaktır…

 

Erol ÖZSOY

Emekli Felsefe Öğretmeni

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erol Özsoy Felsefe Öğretmeni
Yorumlar
Haber Yazılımı