Haber Detayı
19 Ağustos 2013 - Pazartesi 00:00
 
"Türkiye zor bir süreçten geçiyor"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yücel, ‘Milli değerleri koru ve yaşat’ mitinglerinin iktidara milletin uyarı organizasyonları olduğunu kaydederek, “Bu mitinglerdeki manayı ve ruhu Türk milleti çok iyi bilmektedir ve bizim görevimiz de ülkemizin sahipsiz olmadığını herkese göstermektir” dedi.
Siyaset Haberi

İsmail Hakkı Yücel, partisinin 24 Ağustos tarihinde Konya'da düzenleyeceği mitinge katılım çağrısının yapıldığı basın açıklamasına katıldı. Afyonkarahisar Anıtpark’ta basın açıklaması yapan Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi’nin gerçekleştirdiği açık hava toplantılarının iktidar için aslında sonun başlangıcı olduğunu dile getirerek, “Bu toplantılar, açılımlarla gizli antlaşmalarla bölünmenin, hatta yok olmanın eşiğine getirilen milletimizin, ülkemizin bölünmeme ve yok olmama iradesini ortaya koymaktadır. Ülkemiz AK Parti iktidarı döneminde içeride ve dışarıda büyük problemler ile karşı karşıya bırakılmıştır. AK Parti’nin PKK ile yaptığı sözde çözüm süreci anlaşmasını İmaralı’dan basına sızan haberlerden öğreniyoruz. Çözüm sürecinin sonuçta ne olduğunu ve ne getireceğini bu ülkenin sahibi olan halk bilmemektedir. Halk çözüm sürecini kabul etmek için dört bir taraftan baskı altına alınmaktadır. Terör örgütü liderleri geçtiğimiz dönemde zaman zaman basına çıkıp Türk devletini tehdit etme cüretini gösterirken AK Parti iktidarı olaylara sessiz kalmaktadır. Bölücüler bir araya gelip kongreler yaparken, ülkenin birlik, beraberlik ve kardeşliği ayaklara altına alınmaya çalışılırken AK Parti hükümetinden gönülleri ferahlatacak bir ses dahi çıkaramamaktadır” ifadelerini kullandı.

“Demokrasi ve özgürlük adına leke sürülmektedir”

Türkiye’nin son zamanlarda yaşanan süreçlerle zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yücel, PKK'nın sözde kuruluş yıl dönümü olan 15 Ağustos ile ilgili açıklamalara ve bu açıklamalara sessiz kalınmasına tepki gösterdi. PKK’nın silahları ile şehirlere inerken devletin egemenlik haklarının gözardı edildiğini belirten Yücel, şöyle konuştu: “Ülkenin birliği ve bütünlüğü yok edilmeyen çalışılmaktadır. Demokrasi ve özgürlük adına leke sürülmektedir. Bir tarafı terör ile kuşatılan ülkemiz bir yandan da İslam dünyasının içine atıldığı ayaklanmalar ve iç karışıklıkların çatışmaların merkezine çekilmektedir. Bu yaraya bir çare bulması gereken büyük Türk milletinin bu yarayı kaşıyan ve İslam dünyasının kan gölüne dönmesine çanak tutan bir iktidarı mahkum olmadığını aziz milletimizin desteği ile tüm ülkeye haykırmaya devam edeceğiz. Bu mitingler milletin iktidarı uyarı mitinglerdir. Bu mitinglerdeki manayı ve ruhu Türk milleti çok iyi bilmektedir. Bizim görevimiz, ülkemizin sahipsiz olmadığını herkese göstermektir. Hangi siyasi görüşten olursa olsun ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan gurur duyan, birlik ve beraberlikten yana olan, toprak bütünlüğümüzü savunan, millet ve devlet bekasını düşünen her vatandaşımızı bu mitinge davet ediyoruz.”>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milliyetçi, Hareket, Partisi, (MHP), Merkez, Yürütme, Kurulu, Üyesi, İsmail, Hak
Yorumlar
Haber Yazılımı