Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 17:54
 
Ücretsiz tarih dersi verebiliriz
İYİ Parti Afyonkarahisar İl başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet İnkaya Yerel ve Ulusal gündemi değerlendirdi. İnkaya; 30 Ağustos sırtında dağ varmış gibi bir Mehmet’in bir Mehmet’i taşıdığı gündür” dedi.
Siyaset Haberi
Ücretsiz tarih dersi verebiliriz

20 Temmuz 1974'te Kıbrıs'a zorunlu olarak harekat yapan Türk Ordusunun, başarıyla çıktığı bu savaşın sonucunda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adında yeni bir Türk devleti kurulmuştu.Kıbrıs harekatının 45 yılını kutluyoruz . Bu vesileyle Kıbrısta şehit olmuşları ve tüm şehitlerimizi rahmetle, tüm gazilerimizi saygıyla anıyoruz diyerek sözlerine başlayan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya; “Millilikten bahseden ve Milli olduğunu söyleyen İktidarın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramında Belediye otobüslerinin ücretsiz olmasını isteyen muhalefet belediye meclis üyelerine ‘’30 Ağustos herkesi ilgilendiren bir bayram değildir’ ’cevabını vermiştir.”Türk yurduna düşman giremez ‘’diye kanla yazıldığı gündür” 30 Ağustos sırtında dağ varmış gibi bir Mehmet’in bir Mehmet’i taşıdığı gündür.30 Ağustos Mehmetçiğin top mermisiyle toprağa gömüldüğü halde Türk sancağını elinden bırakmadığı gündür. Bu sözü söyleyen millilikten uzak bursa büyükşehir Belediye Başkanı’nı kınıyor, ücretsiz tarih dersi alması için büyük taarruzun başladığı Afyonkarahisar a davet ediyoruz” dedi.

Kiraz marketlerde manavlarda tüketiciye pahalı satılıyor

Meyve sebze fiyatlarına da değinen İnkaya ; “Zaten üretimin azaldığı ülkemizde, hasat mevsiminde,  meyve sebze, üreticiden çok ucuz alınıyor, tüketici fahiş fiyata tüketiyor. Bölgemizde Sultandağı, Çay İlçelerimizde ve Merkez köylerden bazılarında vişne ve kiraz yetiştirilmektedir. Vişne ve kiraz, zor yetişen insan gücü ile toplanan, meyvelerdir. Kısacası makineyle hasat edilemeyen ürünlerdir. Bu yüzden fiyatlarının üreticiden yüksek fiyatla alınması ya da pazarlanması gerekir. Bu konuda önderlik edecek ne bir kurum ne de kuruluş vardır. Et gibi, süt gibi, meyve sebze de desteklenmeyi bırak pazarlanmasında bile üreticinin elinden tutulmamaktadır. Ne yazık ki, her konuda kahraman olan iktidar, vişne ve kiraz konusunda üreticiye halin nedir diye sorma maktadır. Hâlbuki Kiraz marketlerde manavlarda tüketiciye pahalı satılmasına rağmen üreticinin eline çok az para geçmektedir. Bunun sebebi serbest ekonomi adı altında başıbozukluktan kaynaklanmaktadır” diyerek sözlerine Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu hakkında ki gelişmeler ile devam etti.

İl Özel İdaresi binaların yapımını yüklenmiştir

Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü inşaatları müteahhitlerinin artan maliyet fiyatları karşısında’’ battık’’ demeleri sonucunda iptal edilmiştir. Daha sonra bir kararla İl Özel İdaresi marifetiyle yapılacak diye duyurulmuştur. Hâlbuki İl Özel İdaresi çok özel ve zorunlu işleri’’ dahi daha sonraki yıllarda yapılacak’’ kaydıyla ötelemektedir. İl Özel İdaresi, Atatürk İlkokulu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü binaların yapımını yüklenmiştir. Ne zaman yapılacak bilen yok. Bu nedenle ‘Biz ekonomiyi göçürdük diyememektedirler” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ücretsiz, tarih, dersi, verebiliriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı