Haber Detayı
21 Mart 2017 - Salı 16:18 Bu haber 605 kez okundu
 
"Ülkemizde demokrasi 'hayır'la kazanacak"
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 16 Nisan'da halkın büyük çoğunluğunun Anayasa Değişikliği Paketi'ne "Hayır" diyeceğini belirtti. Köksal, "Ülkemizde demokrasi 'hayır'la kazanacak" dedi.
Siyaset Haberi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, referandum çalışmaları doğrultusunda Afyon Eğitim Vakfı'nı, Mecidiye Mahalle Muhtarlığı'nı, İhsaniye ilçesini, Akören Mahallesi'ni, Döğer Beldesi'ni ziyaret etti. Köksal'a ziyaretlerinde CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hafize Özmen de eşlik etti.

HALKIMIZ BİZ ANLATTIKÇA "HAYIR" DİYOR

Milletvekili Köksal, Afyonkarahisar ve Türkiye'de vatandaşın büyük çoğunluğunun "Hayır" oyu kullanacağını belirtti. Köksal, "Biz gittiğimiz her yerde Anayasa Değişikliği Paketi'nin sakıncalarını anlatıyoruz. Halkımız, biz anlattıkça 'Hayır' diyor. Vatandaşlarımıza güveniyoruz. Büyük bir çoğunlukla 'Hayır' oyu çıkacak ve ülkemizde demokrasi bu hayırla kazanacak" dedi.

GERÇEĞİN PEŞİNDE, DOĞRUNUN YANINDAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi olarak gerçeğin peşinde ve doğrunun yanında olduklarını kaydeden Köksal, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sürekli ülkemizin ve vatandaşlarımızın geleceğini düşündük, düşünmeye devam ediyoruz. Sevinmemiz mi lazım, üzülmemiz mi lazım, bilmiyorum. Ancak Türkiyemiz için yaptığımız tüm uyarılarımızda haklı çıktık. 16 Nisan'daki referandum, o kadar önemli ki, bir daha uyarı yapacağımız bir ülkemiz bile kalmayabilir. Herkes buna göre düşünüp taşınmalıdır" diye konuştu.

TÜM KUVVETLER TEK ADAM DA TOPLANACAK

Anayasa Değişikliği Paketi'nde tüm kuvvetlerin bir tek insanda toplandığını kaydeden Köksal, "Hiçbir ülke, bu kadar güçlü bir tek adamlığı kaldıramaz. Bakın Irak'a, bakın Libya'ya, bakın Mısır'a. Sonra felaketlerin nasıl yaşandığını tarih yazıyor" ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN'A NEDEN SESSİZ KALIYORUZ?

Şu anda "evet" cephesinin genişletilmesi için Avrupa'ya efelenildiğini belirten Köksal, "Biz durduk yerde Avrupa ile kötü oluyoruz. Neden? Çünkü evet oylarının artması lazım. Peki ben şimdi bir şey sorayım? Almanya, Hollanda ve diğer ülkelere karşı sesimizi yükseltiyoruz da, adalarımızı işgal eden Yunanistan'a karşı neden sessiz kalıyoruz? Adalarımız, bizim vatan topraklarımız. Muğla'ya en yakın adada gövde gösteri yapan Yunan mevkidaşınıza neden bir şey demiyorsunuz?" diye sordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı