Haber Detayı
18 Ekim 2015 - Pazar 18:13
 
Vali Hakan Yusuf Güner Dünya Bilek Güreşi 2. si Sultan Sivrihisarlı'yı Makamında Kabul Etti.
Vali Hakan Yusuf Güner, 27 Eylül - 03 Ekim tarihlerinde Malezya’da yapılan Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında Genç Bayanlar Sol Kol da Dünya ikincisi, Sağ Kol da ise Dünya üçüncüsü olan Sultan Sivrihisarlı'yı makamında kabul etti.
Spor Haberi
Vali Hakan Yusuf Güner Dünya Bilek Güreşi 2. si Sultan Sivrihisarlı'yı Makamında Kabul Etti.

Ziyarete Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Yunus Tortop’un yanı sıra, Afyon Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Orhan Küçüksağrıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü İsmail Barın ve Milli Takım Antrenörü Suat Gökçimen hazır bulundular.

 

        Ziyaret sırasında Valimiz Güner'e bilgiler veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Tortop, Sultan Sivrihisarlı’nın Haziran 2015’te Bulgaristan’da sağ ve sol kollarda aldığı iki Avrupa Şampiyonluğundan sonra 27 Eylül – 03 Ekim tarihlerinde Malezya’da yapılan Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında Genç Bayanlar Sol Kol da Dünya ikincisi, Sağ kol da ise Dünya üçüncüsü olduğunu belirtti.

 

     Nazik kabullerinden dolayı Valimiz Güner'e şükranlarını sunan Milli Takım Antrenörü Gökçimen; "Bilek Güreşi Milli sporcumuz Sultan Sivrihisarlı, Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında sağ ve sol kolda aldığı dereceyle ilimizi ve ülkemizi en iyi bir şekilde temsil etmiştir."dedi.

Ziyarette söz alan Milli Sporcumuz Sivrihisarlı, kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini belirtirken, daha iyi başarılara ulaşmak adına tüm Afyonkarahisar'ın ve ülkemizin desteklerini beklediğini söyledi.

 

        Afyonkarahisar'a böylesine güzel başarılarla gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Valimiz Güner, Afyonkarahisar'da başarılı sporcular yetişmesini, sporcularımızın bu başarılarını ülke ve dünya geneline yaymasını istediğini söylerken, bu uğurda gayret içerisinde olan ve ilimizi en iyi şekilde temsil edecek olan sporcularımıza Valilik olarak her zaman destek verileceğini sözlerine ekledi. Yurt dışında aldığı başarılardan dolayı Milli Sporcumuz Sivrihisarlı'yı tebrik eden Valimiz Güner, bu başarıda emeği geçen antrenörüne ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Hakan, Yusuf, Güner, Dünya, Bilek, Güreşi, 2., si, Sultan, Sivrihisarl
Yorumlar
Haber Yazılımı