Haber Detayı
12 Ağustos 2013 - Pazartesi 00:00
 
Vali Balkanlıoğlu esnaf halkını ziyaret etti
Vali İrfan Balkanlıoğlu, 11 ayın sultanı Ramazan ayının son günleri ve Ramazan bayramı arifesinde ilimizde alış verişin hareketlenmesi nedeniyle alışveriş yoğunluğunu görmek, esnaflar ile sohbet etmek ve alışveriş yapan vatandaşların istek ve taleplerini dinlemek üzere işyerlerinde, dükkanlarda ve seyyar satıcıların bulunduğu yerlerde incelemelerde bulundu.
Gündem Haberi
Vali Balkanlıoğlu esnaf halkını ziyaret etti

Vali Balkanlıoğlu’nun incelemeleri sırasında İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan’da hazır bulundu. İncelemelerine Tuzpazarı mevkiindeki esnafları ziyaret ederek başlayan Vali Balkanlıoğlu, Kadı Hamamı Caddesinde, Yağ Halinde, Karaman Caddesindeki işyerlerinde, o bölgelerdekiseyyar satıcıları ve Fuar Alanında bulunan sebze ve meyve halinde incelemelerde bulundu. Kadı Hamamı’nı işleten kişilerle ayaküstü sohbet eden Vali Balkanlıoğlu, yan tarafında bulunan Kayalar Züccaciye sahibi Ahmet Kaya’dan alışverişler hakkında bilgiler aldı. Ahmet Kaya’nın bilgi vermesi sırasında Afyonkarahisar’ın yöresel halk oyunlarında kullandığı tahta kaşıkları inceleyen Vali Balkanlıoğlu Ahmet Kaya’ya hayırlı işler temennisinde bulundu. Daha sonra Öztürkler Giyim & Mobilya Mağazasını inceleyen ve işletme sahibinden bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, Düğün Malzemeleri satan Güncüler Ticaret yetkilisi İbrahim Öncü’den ilimizdeki düğün yoğunlu ve satışlarının durumu hakkında bilgiler aldı. Yağ hali incelemeleri sırasında ilk olarak geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Yağcı Ömer Aydeniz’i ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, Ömer Aydeniz’e yeni açılan iş yerinin hayırlı uğurlu olmasını ve Allah’ın kendisine bol kazançlar vermesini diledi.

“Bu yıl sebze meyve bulmakta  sıkıntı çekmedi”

Ömer Aydeniz’den iş yerinde üretilen haşhaş ve aromatik yağlar hakkında bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, Ramazan ayı nedeniyle satışların iyi olduğunu gördüğünü belirterek, Allah’tan kazançlarının devam etmesini diledi. Vali Balkanlıoğlu, yağ hali incelemeleri sırasında Ali Taşkın & Oğulları Yağ İmaları ve Perakende Satış ile Asırlık Camcıoğlu Kurukahve işyerlerinde incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında yağ imalatı ve kuru kahve imalatının nasıl yapıldığı hakkında bilgiler aldı. Satışlar hakkında da bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, işletme sahiplerinde Afyonkarahisar Valisi olarak kendisinden bir isteklerinin olup olmadığını sordu. İşletme sahipleri ise İlimizin Valisini iş yerlerinde görmekten memnun olduklarını ifade ettiler. İncelemeler sırasında seyyar satıcılarla da sohbet eden Vali Balkanlıoğlu hayırlı işler temennisinde bulundu. Karaman Caddesinde Altın İletişim isimli bir işyerini ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, işyeri işletmecisi Cengiz Kocabaş’tan telefon ve kontör satışları hakkında bilgiler aldı. Kocabaş, Vali Balkanlıoğlu’nun ziyaretinde duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘’Bir devlet büyüğünün esnafın arasında dolaşması, onlarla sohbet etmesi ve ilgilenmesi çarşı esnafları için çok anlamlıdır. Yakın ilginizden dolayı kendim ve esnaf arkadaşlarım adına size teşekkür ediyorum.’’dedi. Gün içerisinde son olarak Fuar alanında bulunan Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde incelemelerde bulunan Vali Balkanlıoğlu, Sebze ve Meyve Toptancılar Hali Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiloğlu’ndan sebze ve meyve satışları hakkında bilgiler aldı. Bu yıl sebze ve meyve bulmakta hiç sıkıntı çekmediklerini ve bu sene bolluk ve bereketin olduğunu ifade eden Çiloğlu, Vali Balkanlıoğlu’nun yakın ilgilerinden ve desteklerinden memnun olduklarını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, İrfan, Balkanlıoğlu, 11, ayın, sultanı, Ramazan, ayının, son, günleri, Ram
Yorumlar
Haber Yazılımı