Haber Detayı
30 Eylül 2014 - Salı 00:00
 
VALİ GÜNER: EMİRDAĞ’IN POTANSİYELİ YÜKSEK
Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Emirdağ ilçesinde yaşayan vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. Emirdağ Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Adliye Sarayı ve Köy Muhtarları ile gerçekleştirdiği istişarelerle ilçenin problemlerini masaya yatıran Vali Güner, Emirdağ’ın Gelecek vaat eden bir potansiyelinin olduğunu söyledi
İlçeler Haberi
VALİ GÜNER: EMİRDAĞ’IN POTANSİYELİ YÜKSEK

 İlçelerde yaşayan vatandaşlarımızın istek ve taleplerini dinlemek, önerilerini almak ve tüm sorunlarının çözümü amacıyla sözün sahibi halka söz vermek adına Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’in ilçelere yaptığı ziyaretler kapsamında Emirdağ ilçesine ziyarette bulundu. Vali Güner’in ilçe ziyaretine Vali Yardımcısı Adem Uslu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Oyur, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Ahmet Şevki Gümüş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vahit Okumuşer, İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hüseyin Dülek, Osmangazi EDAŞ Sistem  İşletme Başmühendisi Hasan Aydoğmuş, Afyonkarahisar Karayolları 31. Şube Şefi Yalçın Özgür eşlik ettiler.

“EMİRDAĞ’A YATIRIMCI BEKLİYORUZ”

Emirdağ ilçemizi ziyareti sırasında ilk olarak Kaymakamlık ziyaretinde bulunan Valimiz Hakan Yusuf Güner ve beraberindekiler İlçe Kaymakamı Akın Ağca, Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Ziyarette ilçe Kaymakamı Ağca’dan ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi ve brifing alan Vali Hakan Yusuf Güner; “Emidağ ilçemiz çok güzel ve önemli ilçelerimizden biridir. Önemli yatırımların yapıldığı bir ilçe, yollarıyla, eğitim ve sağlık çalışmalarıyla çevresi ve köyleriyle çok güzel hizmetler gerçekleştirilmiş. Bazı ufak tefek sorunlarını da bizler bu dönemde takip edeceğiz, hastane, Organize Sanayi Bölgesinin dolması ve METEM’le ilgili konularda. Buradan Emirdağ halkımızı Emirdağı OSB’de yatırım yapmaya davet ediyorum. Yurtdışında kalanlar olsun, Eskişehir’e gidenler olsun herkesi Emirdağı’nda yatırım yapılması için davet ediyorum. OSB’de boş parsel var, alt yapısı hazır ve elektrik ücreti çok uygun seviyededir. Burada büyük firmalar var, burasının imkanları büyük şirketlerce keşif edilmiş. Bilhassa buranın değerlerinden biri olan patatesin dondurulmuş olarak değerlendirilmesi. Bunun yanında kurutulmuş meyve sebze tesisleri yapılabilir. Şeker pancarı burada değerlendirilebilir. Burada üretim sanayisine dönük olarak, paketleme sistemi olarak çok iyi şartlarda üretim yapılabilir. Burada tekrar ifade etmek gerekirse kurulum maliyetleri çok düşüktür. Bunun yanında yolları da çok iyi durumdadır. Bu çerçevede Emirdağ’ına yatırımcı bekliyoruz. Emirdağı’nda üretim olsun, istihdam artsın diye çaba gösteriyoruz. Yani yurtdışında çalışma imkanına alternatif olarak burada bir çalışma ortamı oluşması için gayret edeceğiz. Ayrıca Emirdağ’lı iş adamlarımızı tebrik ediyor, onlarla gurur duyuyoruz. Bu anlamda Kaymakam Bey’i yürütmüş olduğu başarılı projeleri nedeniyle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum“dedi.

“MEB PROJEYİ ÖRNEK ALMALI”

Ziyaret sırasında Kaymakamlıkça yürütülen projeler hakkında bilgiler alan Vali Hakan Yusuf Güner, Kaymakam Ağca’nın başkanlığında yürütülen İnteraktif Eğitim Projesini çok beğendiğini, kendisinin de Kırıkkale’de buna benzer bir proje yaptığını ve çok da başarılı olduğunu ifade ederken bu projenin daha gelişmiş olduğunu ve bu projeyi Bakanlığın örnek alması gerektiğini ve en kısa zamanda il merkezinde ve tüm ilçe ve köylerde de uygulanması gerektiğini söyledi.

“OSB’DE ÜRETİMİN ARTMASI LAZIM”

Kaymakamlık ziyaretini tamamlayan Vali Hakan Yusuf Güner sırasıyla Belediye Başkanlığı ve Adliye’ye ziyarette bulundu. Yaya olarak kurum ziyaretlerinde bulunan Valimiz Hakan Yusuf Güner, ilçe halkı ve esnaflar ile bir süre sohbet ederek, onların istek ve taleplerini dinledi. Samimi bir ortam içerinde geçen sohbetlerde Vali Güner, ilçe halkına hayırlı günler ve hayırlı işler temennisinde bulundu. Belediye Başkanlığı ziyareti sırasında karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulmasının ardından bir konuşma yapan Vali Güner; “Organize Sanayi Bölgemizde kurulum maliyetleri minimum seviyededir. Burada üretimi artırmak gerekmektedir. Bilhassa dondurulmuş yiyecekler tüm AVM’ler de bulunmaktadır. Burada dondurulmuş yiyecek üretimi için çalışmada bulunulması ilçeye sayısız fayda sağlayacaktır. Burada büyük firmalar var diğer firmalarında burayı keşfetmelerini istiyorum. Halen faal halde 9 parsel var. Yaklaşıkta 20 parselimizde boş vaziyettedir. Elektrik ücreti burada %15 ucuzdur. Vergi muafiyeti var, destekleme konusunda da 4. Bölgededir. Yani Şuhut’un, Emirdağ’ının ve Bolvadin’in OSB’lerinin dolmasını istiyoruz. Yani buda çok avantajlı, Şuhut demek Afyonkarahisar demek, Emirdağ’ı ve Bolvadin’de Eskişehir ve Ankara demektir. Bunu teşvik etmemiz ve geliştirmemiz gerekmektedir. Buradaki Kaymakamımız ile Belediye Başkanımızın daha girişimci, aktif ve bilgili bir şekilde yatırımcı çekmek için çalışmaları gerekmektedir. Bizlerde bu konuda elimizden gelen desteği vereceğiz “dedi. Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Kargın’a başarılı çalışmalarının devamını dilerken, Başkan Kargın tarafından Vali Güner’e ziyaretin anısına üzerinde yöresel simgelerin bulunduğu çini tabak takdim edildi.

“DURUM ANALİZİ İÇİN BURADAYIZ”

Daha sonra Vali Hakan Yusuf Güner, Adliye ziyareti sırasında Cumhuriyet Savcısı Necati Kayaközü’ne çalışma hayatında başarılar diledi. İlçe ziyareti programı sonunda ilçe Belde Belediye Başkanları, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali Hakan Yusuf Güner, ilçenin sağlık, eğitim, ulaşım, içme suyu, orman, alt yapı ve üst yapı gibi konularla ilgili istek, talep ve önerileri dinlemek üzere değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Hakan Yusuf Güner; “Bugün sizlerle bir ayaya gelip sizlerle görüşmeye, istek ve talepleriniz olursa bunları da almaya geldim. Sizin talepleriniz sadece Özel İdare ile alakalı değil, tarım, sağlık ve eğitim gibi konularda da bizlere iletebilirsiniz. Bunları mümkün mertebe sorun şekilde aktarırsanız, bizlerde bunları büyük bir titizlikle kayıt altına alacağız. Belirli bir tarih belirleyerek istek ve talepleri gereğince yerine getireceğiz. Buraya geliş amacımız bir durum analizi yapmak istememizdir. Benim söz verdiğim kişiler öncelikli istek ve taleplerini çekinmeden bizlere aktarabilirler. Bizler sizi dinlemeye dertlerinize derman olmaya geldik. Sizlerin her türlü isteklerine gereğince cevap vereceğiz. Burada bize aktarılan her türlü istek ve talep sizler kadar bizler içinde önemlidir. Bizler sizler için varız. Devlet millet için vardır. Bizi de siz temsil ettiğiniz için söz millettedir.“dedi.

 “SU İSRAFI VE SİLAH KONUSUNDA MUHTARLAR BİLGİLENDİRİLDİ”

Toplantının sonunda toplantıda hazır bulunan Belde Belediye Başkanları, mahalle ve köy muhtarlarına çağrıda bulunan Vali Hakan Yusuf Güner, su israfının önüne geçilmesi için elektronik sayaç kullanılmasını ve düğünlerde, eğlencelerde silah atılmamasının önlenmesini istedi. Düğünlerde silah atımının önüne geçen köylere gerekli şartları taşıdığı takdirde düğün salonu yapma sözünü veren Vali Hakan Yusuf Güner, kendisine talepte bulunulan birçok talebini olduğunu kendisinin de toplantıda hazır bulunanlardan iki tane talebinin olduğunu bunlarının da sadece su israfını azaltmak için elektronik sayaç takılması ve can kaybını önlemek için de silah atımının önlemesi olduğunu belirtti. Afyonkarahisar’a geleli çok kısa bir süre olduğunu hatırlatan Vali Hakan Yusuf Güner, tüm ilçeleri bu kısa sürede inceleyeceğini, tokalaşmadığı ve derdini dinlemediği muhtar kalmayacağını belirtti. Toplantı sonrasında Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca, tarafından Vali Hakan Yusuf Güner’e Emirdağ yöresine özgü ‘Üç Etek’ isimli minyatür bebek hediye edildi. Toplantı Vali Hakan Yusuf Güner’in İl Genel Meclis Üyeleri, Belde Belediye Başkanları, köy ve mahalle muhtarlarıyla tokalaşmasıyla, ardından aile fotoğrafı çektirmesi sona erdi. Emirdağı ilçe merkezinden ayrılan Vali Hakan Yusuf Güner ve beraberindekiler Gömü Belediyesini ziyaret ettiler. Ziyaretin başında Belediye Başkanı Hakkı Tekin ve yöre halkı tarafından karşılanan Vali Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Tekin’i makamında ziyaret etti. Karşılıklı bilgi alış verişinin yapıldığı ziyarette başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Tekin’e teşekkür eden ve başarılarının devamını dileyen Vali Güner, burada halkın istek ve taleplerini dinlemesinin ardından kasabadan ayrılarak gün içerisindeki ilçe ziyareti programını tamamladı.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Valisi, Hakan, Yusuf, Güner, Emirdağ, ilçesinde, yaşayan, vatand
Yorumlar
Diğer Haberler
Köy Sel suları altında kaldı
Köy Sel suları altında kaldı
Bu fiyat sandıklı yı şok etti
Bu fiyat sandıklı yı şok etti
Güneş enerjisi için ilk adım atıldı
Güneş enerjisi için ilk adım atıldı
Antik Tiyatro Kazısına Temmuz’da devam edilecek
Antik Tiyatro Kazısına Temmuz’da devam edilecek
Zabıta ekipleri dilencilere operasyon düzenledi
Zabıta ekipleri dilencilere operasyon düzenledi
Çalışmalar Yerinde İncelendi
Çalışmalar Yerinde İncelendi
Gazi ve Şehit Ailelerine Özel Su Tarifesi Uygulaması Başladı
Gazi ve Şehit Ailelerine Özel Su Tarifesi Uygulaması Başladı
Milletvekili yurdunuseven’den tüm ilçelere bayram ziyareti
Milletvekili yurdunuseven’den tüm ilçelere bayram ziyareti
2.Sokak İftarımızı Binlerce Kişinin Katılımıyla Gerçekleştirdik
2.Sokak İftarımızı Binlerce Kişinin Katılımıyla Gerçekleştirdik
İftar Çadırında Birlik ve Beraberlik İçinde İlk Oruçlar Açıldı
İftar Çadırında Birlik ve Beraberlik İçinde İlk Oruçlar Açıldı
Bolvadinli minik sanatçılardan dev sergi
Bolvadinli minik sanatçılardan dev sergi
Yeni Sanayi Sitesinde Kanalizasyon Hattı Çalışması Yapıldı
Yeni Sanayi Sitesinde Kanalizasyon Hattı Çalışması Yapıldı
Rahvan at yarışları  büyük ilgi gördü
Rahvan at yarışları büyük ilgi gördü
Tezgahlarda kilosu 70 lira
Tezgahlarda kilosu 70 lira
Bolvadin
Bolvadin'de roman kahramanları festivali
Vali Tutulmaz’dan Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Vali Tutulmaz’dan Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Milletvekili Yurdunuseven’den Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Milletvekili Yurdunuseven’den Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Ziraat Odasından Patatesli Ekmeğe Destek
Ziraat Odasından Patatesli Ekmeğe Destek
Dinar’da trafik kazası
Dinar’da trafik kazası
Çayda ceset bulundu
Çayda ceset bulundu
Tekstil firmasıyla ilk resmi görüşme
Tekstil firmasıyla ilk resmi görüşme
Emirdağ’ı marka şehir yapacağız
Emirdağ’ı marka şehir yapacağız
Muhtarlara Eğitim Semineri
Muhtarlara Eğitim Semineri
Milletvekilleri Eroğlu ve Özkaya Nikah Şahidi Oldu
Milletvekilleri Eroğlu ve Özkaya Nikah Şahidi Oldu
Saffet Acar’dan Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya Ziyaret
Saffet Acar’dan Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya Ziyaret
Altuntaş başkanın mevlüd davetine yoğun katılım oldu
Altuntaş başkanın mevlüd davetine yoğun katılım oldu
“Projelerinizin takipçisi ve destekçisi olacağız”
“Projelerinizin takipçisi ve destekçisi olacağız”
Milletvekillerinden Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Milletvekillerinden Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
İl Şampiyonu Fatih Ortaokulundan Başkan Sarı’ya Ziyaret
İl Şampiyonu Fatih Ortaokulundan Başkan Sarı’ya Ziyaret
Çobanlar kaymakamlığı halı saha  futbol turnuvası başladı
Çobanlar kaymakamlığı halı saha futbol turnuvası başladı
Haber Yazılımı