Haber Detayı
10 Kasım 2015 - Salı 19:02
 
Valilik ve Belediye El Ele Daha Güzel Caddelere
Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışması yapılacak Kentsel Sit Alanı içerisinde kalan mahallelerde incelemelerde bulundu.
Gündem Haberi
Valilik ve Belediye El Ele Daha Güzel Caddelere

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi’nce sağlanan ödeneklerle ilimiz Yukarı Pazar Mahallesi ve Tacıahmet Mahallesi üzerinde tarihi dokuya uygun sokak sağlıklaştırma çalışması yapılacak. Afyonkarahisar’ın önemli turizm potansiyellerinden biri olarak değerlendirilen ve içerisinde Afyonkarahisar Kalesi, Mevlevi Türbe Camii, Ulu Camii ve tarihi evlerin yer aldığı mahalleler, bu projeyle bambaşka bir görünüme kavuşacak.

ADETA GÖZ BEBEĞİ OLACAK

Sokak Sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarıyla turizm potansiyeli açığa çıkacak bölge, sadece Afyonkarahisarlılar’ın değil, ilimize gelen misafirlerinde adeta göz bebeği olacak. Bu çalışma öncesi Vali Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, teknik ekiple birlikte alanda saha çalışması yaptı. Yapılan temaslarda somut gelişmeler elde eden heyette Vali Yusuf Güner’in eşi Berrin Güner’in yanı sıra Başkan Yardımcılarından Ayfer Örten, Sabri Demirkapu ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özge Öztürk Demirayak yer aldı.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber, afyon valiliği, afyon kocatepe iniversitesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı