Haber Detayı
02 Mayıs 2016 - Pazartesi 19:58
 
Vatan Olmazsa Sendika Da Olmaz, 1 Mayıs Da
Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 1 Mayıs'ta ülkede hiçbir şey yokmuş gibi davranıp eğlenen sendikaları eleştirdi. Kumartaşlı, "1 Mayıs günü yine şehitlerimiz geldi. Ama sendikalar bayram havasında kutlamalar yaptılar. Vatan olmazsa sendikacılık faaliyeti yapabileceğiniz bir yeriniz de olmaz. Bunu hatırlatırım" dedi.
Gündem Haberi
Vatan Olmazsa Sendika Da Olmaz, 1 Mayıs Da

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nda meydanlarda yapılan kutlamalara tepki gösterdi. 1 Mayıs günü terör saldırıları neticesinde yine şehitlerimizin geldiğini hatırlatan Kumartaşlı, "1 Mayıs'ta şehitlerimizi, güvenlik güçlerimizi ağızlarına almayan sendikalar, meydanlarda davullarla zurnalarla eğlence düzenledi. Bu durum, bizi üzüyor. Vatanları adına canlarını veren güvenlik güçlerimizin, ülke bütünlüğü için yaptığı fedakârlık anılmıyor; bunun yerine Amerika'daki işçilerin çalışma saatlerinin düzene girmesi, ülkemizde kutlanıyor" dedi. 

MUHARREM USLU'YA TEŞEKKÜR

Afyonkarahisar'da Türk-İş ve bağlı sendikaların örnek bir tavır sergilediğini belirten Kumartaşlı, "Öğrendiğimize göre Afyonkarahisar'da Muharrem Uslu ve Türk-İş'e bağlı diğer sendikalar 'Ülkemizde terör varken eğlence düzenlemeyiz' dediler ve sözlerini tuttular. İşçinin ve emekçinin sorunlarını, basın açıklamasıyla dile getirdiler, ama eğlence düzenlemediler. Kendilerine şehit yakınları ve gaziler adına teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

ÖNCELİK VATAN OLMALI

Kumartaşlı açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Vatanımız olmazsa, sendikacılık faaliyeti yapabileceğiniz bir yeriniz olmaz. Vatanımız olmazsa, işçi haklarını savunmak bir kenara, kölelikten kurtulamayız. Önceliğimiz vatan olmalı. Şunu da belirtmek isterim ki bizim derneğimizin üyelerinin birçoğu o ağzına askeri polisi almayan sendikaların da üyeleri. Sendikaların bu konuyu tekrar gözden geçirmesini istiyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı