Haber Detayı
23 Eylül 2016 - Cuma 18:38
 
Vatandaş Noter Kurasına Kalmak İstemiyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Dinar’a yapılması planlanan 280 adet toplu konut ile ilgili başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Dinarlı vatandaşlar tarafından yoğun bir talep ve başvurunun olduğu konutlarda alt gelir gurubuna yapılması planlanan konutlar ile 3+1 şeklinde yapılacak olan konutlara başvurular açılan talep sayısını geçti.
Ekonomi Haberi
Vatandaş Noter Kurasına Kalmak İstemiyor

Alt gelir guruna yönelik 2+1 şeklinde ve 75 M2 olan evlere şimdiye kadar 110 başvurunun gerçekleştiği, 3+1 şeklinde yapılması planlanan ve Ziraat Bankası aracılığıyla taleplerin toplandığı evlere 106 başvuru ve 4+1 şeklinde yapılacak olan büyük evlere ise şimdiye kadar 29 kişinin müracaat ettiği öğrenildi.

2+1 tipi yapılacak ev sayısı 102 adet, 3+1 tipi yapılacak olan evlerin sayısı 96 adet ve 4+1 tipi yapılacak olan büyük evlerin sayısı ise 32 adet olarak belirlenmişti. Bu sayılarda açılan taleplerin aşılması halinde konut sayısında % 20’lik bir artışın olacağı ve hatta toplu konut sayısının 500’e kadar çıkacağı belirtilmişti.

Vatandaşlar Kuraya Kalmak İstemiyor

TOKİ evlerinden almak için resmi başvurusunu Ziraat Bankası ve Dinar İlçe Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla yapan vatandaşlar fazla başvuru olması halinde noter huzurunda çekilecek olan kura işlemlerine kalmak istemiyor. Umut Gazetesine konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunan vatandaşlar, “TOKİ sayesinde ev sahibi olacağımız için mutluyuz. Ancak yapılacak konut sayısı yetersiz. Yetkililer aracılığıyla konut sayısında artışın olacağını öğrendik. Bizler kesinlikle kuraya kalmak istemiyoruz” dediler.

Edinilen bilgiye göre TOKİ evleri başvuru bedellerinin 14 Ekim 2016’ya kadar Ziraat Bankası Dinar Şubesine yapılabileceği, dolayısıyla başvuruların da yine bu tarihte sona ereceği öğrenildi.

İsmail Yılmaz-Dinar 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyonhaber, dinar toki,
Yorumlar
Haber Yazılımı