Haber Detayı
12 Eylül 2016 - Pazartesi 21:31
 
VATANDAŞ TUREX'İ MUMLA ARIYOR
Ekonomi Haberi
VATANDAŞ TUREX'İ MUMLA ARIYOR

BELEDİYE TOPLU TAŞIMA İLALESİNİ İNCELESİN

Kurban Bayramı'nda tüm Türkiye'de Halk Otobüsleri ücretsiz taşıma yaparken, Afyonkarahisar 'da tam tersi oldu. Afyonkarahisar Belediyesi Meclisinden çıkan kararlar doğrultusunda Bayramda vatandaşlara ücretli yolculuk yaptırmaya başladı.

 

Bayram dolayısıyla tüm otoyollar ve köprüler Toplu taşımalar bile ücretsiz olurken, Afyonkarahisar Belediyesi Toplu taşıma Afyon Ulaşım A.Ş Bayram seyran dinlemedi. Vatandaşlar bayram süresince otobüslerin ücretsiz olmasını beklerken, Afyon Ulaşım A.Ş ücretli taşımaya devam dedi. Bu durum karşısında sosyal medya üzerinden akraba ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar ,1 tl ücret ve Merkez'de çok az sayıda otobüs olmasına tepki göstererek, Kurban Bayramında akraba ziyareti etmeyi düşünen vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. Vatandaşa her hizmeti ücretli olarak veren ve vatandaşları sadece para kaynağı olarak gören Afyonkarahisar Belediye Meclisi ve Başkan Burhanettin Çoban'dan bu soruna kökten derhal çözüm üretmesi gerektiğini söylediler.

 

Konuyu değerlendiren bazı vatandaşlar şu görüşlere yer verdi Eski Belediye Başkanımız Abdullah Kaptan toplu taşıma ihalesini yaparken ihale maddelerinde bayramlarda ücretsiz taşıma olduğunu biliyoruz şimdi neden oygulanmıyor. Turex'in sahibi Galip Şanlı bu uygulamayı fazlası ile yerine getirdi. bırakın bayramı şehit cenazelerinde afyon'un her özel gününde araç tahsis etti her yere şimdi bakıyoruz da bunların hiç biri yapılmıyor cünkü herkez amacına ulaştı kavga bitti vatandaşa hizmet diye birşey kalmadı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı